Mobil

Windows Phone 8 için ön sipariş tarihi!

Windows Phone 8 için ön sipariş ne zaman başlıyor?

Windows Phone 8 için ön sipariş tarihi!

Microsoft'un yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 8 merakla bekleniyor. Mobil işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların piyasaya çıkmasına çok az bir zaman kaldı.

Samsung, Nokia ve HTC gibi büyük telefon üreticilerinin de destek verdiği sistem, piyasaya hareketlilik getirecek. Yeni gelen haberlere göre Windows Phone 8'in ön siparişleri, 21 Ekim itibarıyla Amerika'da alınmaya başlanacak.

1349783969_wp8-580-75.jpg

Ön siparişe sunulacak telefonlar arasında HTC 8X ve Nokia Lumia 920 de yer alıyor. Windows Phone 8 mobil işletim sistemi özellikle Nokia için hayati önem taşıyor. Maddi olarak çok zor günler yaşayan şirketin yeni seri telefonlarıyla pazarda ciddi bir pay elde etmek istediği biliniyor.

Samsung''un Ativ Smart PC ve Asus'un Vivo Tab RT'si de ön siparişler arasında yer alıyor. Bu şirketler cihazlarının çıkış tarihi olarak da 26 Ekim'i işaret ediyorlar. Ekim ayı bitmeden Windows Phone 8'in fırtınasına esecek gibi görülüyor. Yılsonuna kadar ise Windows Phone 8 ile çalışan telefon yağmuru olacak.

Microsoft, 26 Ekim'de Windows 8 işletim sistemini de düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak.

Yorumlar
mert
windows isi cozmus görünüyor :-)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.