Mobil

Windows Phone 8 ile bir ilk daha!

Microsoft yeni sistemiyle Windows Phone kullanıcılarını bakın nasıl sevindirdi!


Microsoft, yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 8'i geçtiğimiz haftalarda tanıtmış, milyonlarca kullanıcının meraklı bekleyişi sona ermişti. Yeni işletim sisteminden gelen ilk görüntüler tam da beklendildiği gibiydi. Windows 8'in can alıcı metro arayüzünü kullanan Phone 8 çok ses getirecek gibi duruyor.

Tanıtımda yayınlanan videoda, bilinçli bir kullanıcının paylaştığı bu detay milyonlarca kullanıcıyı sevindirmeye yetti. Windows Phone'larda bulunmayan "notification" tuşları fark etti. "Lock-sreen" yani telefon kapalı olduğu anda da gözüken tuşlardan eski  Windows Logosunun kullanıldığını, Live ve Hotmail için kullanılacağı düşünülüyor.

1342449739_2012071402134761246.jpg
Windows Phone kullanıcılarının bildirimlerle yaşadığı bu sıkıntı, dikkatli bir kullanıcının yakaladığı ayrıntı ile çözüme kavuştu diyebiliriz. Tanıtımda dikkatleri üzerine çekmeyen, tanıtımdan sonra ortaya çıkan bu ayrıntı binlerce kullanıcıyı sevindirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.