Mobil

Windows Phone 8 kullanıcıları için müjdeli haber!

Microsoft güncelleme noktasında kullanıcıları bir kez daha memnun edecek.

Windows Phone 8 kullanıcıları için müjdeli haber!

Microsoft 2015’in ortalarına kadar Windows 10 duyurmayacak ancak Windows Phone 8 işletim sistemiyle çalışan mevcut tüm Lumia cihazları Windows 10 sürümüne yükselteceğinin müjdesini verdi. Bu durum Lumia 520 ve Lumia 530 gibi ekosistemin giriş seviyesi akıllı telefonlarının da Windows 10 sürümüne yükseltileceği anlamına geliyor.

1416029934_windows-10-updates-windows-phone-8-all-lumias-02.jpg

Lumia’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada bütün Windows Phone 8 modellerin Windows 10’a yükseltileceği ve gelecekte ''Yeni Windows 10 modelleri''nin piyasaya sürüleceği bilgisi verildi. Windows 10 sürümünü çalıştırması muhtemel ilk telefonun da Lumia 940 olduğu iddia ediliyor.

Microsoft bilgisayar, laptop, tablet, akıllı telefon ve takılabilir aksesuarları Windows 10 ile tek bir platformda birleştirmek istiyor. Nitekim atılan twette Windows Phone 10 yerine Windows 10 ifadesinin kullanılması bu sürecin önümüzdeki yıl başlayacağını gösteriyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.