Mobil

Windows Phone 8 Store, 35 bin uygulama sayısına ulaştı

Artan uygulama sayısı ile platform büyük bir çıkış içerisinde.

Windows Phone 8 Store, 35 bin uygulama sayısına ulaştı

Mobil dünyasının çiçeği burnunda işletim sistemi Windows Phone 8, uygulama mağazasını zenginleştirmeye devam ediyor. Ekim sonunda 10 bin olarak belirlenen uygulama sayısının son açıklanan verilere göre 35 bin rakamını geride bıraktığını görüyoruz. İlk aşamada günde 362 yeni uygulamanın eklenmesi sağlanırken; son dönemlerde WP8 tabanlı telefonların satışlarında görülen artış ve geliştiricilerin bu platforma daha fazla yönelmesiyle eklenen uygulama sayısı 415’e yükseldi.
1356716530_gsmarena001.jpg

Kullanıcılar yaşanan gelişmelerden memnuniyetini dile getirirken uygulama sayısının 2013 sonunda 100 bine ulaşması hedefleniyor. Kullanıcılar özellikle tüm Google uygulamalarının bir an önce WP8 Store’a eklenmesini talep ederken bu anlamda imza kampanyaları bile başlattıklarını görüyoruz.

Yorumlar
Misafir
Windows phone 8'in 130 bin uygulaması var siz galiba 2 yıl önceki sayıyı verdiniz.:))))))))
Cevapla
yola devam wp8
Cevapla
Misafir
Değerli misafir üyemiz merhaba, Verdiğiniz linkteki sayı Windows Phone 7 ve türevlerini de kapsamaktadır. Ancak bizim sunduğumuz haberde ise sadece Windows Phone 8 uygulamalarını içermektedir. kaynak: http://blog.gsmarena.com/windows-8-store-now-has-over-35000-apps-in-its-catalog/
Cevapla
Misafir
ne 35 bini yahu? http://sosyalmedya.co/windows-phone-2012de-iki-kat-buyudu/
Cevapla
Misafir
daha cok ekmek yemesi gerek..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.