Mobil

Windows Phone 8 versiyonu geliyor!

HTC One mini, One Max derken şimdi de telefonun WP8 versiyonunun olacağı iddia ediliyor.


2013 yılının ilk döneminde mobil dünyasından herkesin hemfikir olduğu nokta, HTC One’ın sahip olduğu tasarım, kullanılan malzeme, sunduğu yenilikçi gelişmeler ve teknik özellikleriyle en iyi akıllı telefonlardan (hatta birçok kesime göre en iyisi) biri olarak gösterilmesidir. Tedarik noktasında yaşanan sıkıntıları geride bırakan telefonun şu an için satışları beklenenin üzerinde seyrediyor. Tayvanlı üretici One modelini büyük bulan kullanıcılar için telefonun tasarım çizgileri koruyarak ve teknik özellikler noktasında kesintiler yaparak yakın zamanda One mini modelini sunacak. Şirket tarafından da bizzat doğrulanan telefonun önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor.

HTC One’ın ekranını küçük bulup daha büyük ekran kullanmak isteyenler için de One Max modelinin hazırlandığı iddia ediliyor. Bu noktada şirket tarafından yapılan bir açıklama yok fakat HTC’nin de bir an önce büyük ekranlı telefonlar segmentinde rekabete dahil olmak istediği uzun süredir dillendirilen bir gelişme.

1371877818_htc-one-windows-phone.jpg

Neowin.net sitesi kaynaklarının HTC içerisinde elde ettiği bilgilere göre şirketin HTC One’ın Windows Phone versiyonu için çalışmalar yürütmekte. Windows Phone 8 platformunda Nokia ile rekabette şu ana dek başarısız kalan şirketin HTC One ile atağa kalkmayı hedeflediği iddia ediliyor. Bu noktada yaşanacak gelişmeleri bekleyip göreceğiz.

Windows Phone 8 şu an için Full HD çözünürlük desteğin yoksun bu sebeple telefonda yer bulacak ekran boyutu ve çözünürlüğün detayları bilinmiyor. Microsoft’un GDR3 güncellemesi ile büyük ekran ve Full HD desteğini önümüzdeki aylarda sisteme sunması bekleniyor. Bunun yanı sıra HTC’nin sağlayacağı kodlamalarla Beats Audio ve Ultrapiksel teknolojilerinin de sisteme entegre edilmesi sağlanacak. 

Yorumlar
Misafir
10 numara olur...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.