Mobil

Windows Phone 8 zamanında gelemiyor!

Microsoft, Windows Phone 8 mobil işletim sistemini ne zaman çıkaracak.


Microsoft, Windows 8 ve Windows Phone 8 ile yazılım dünyasında ve mobil dünyada büyük çıkış yapmaya hazırlanıyor. Ancak yapılan iddialara göre şirket, mobil kısmı zamanında yetiştirmekte zorlanıyor.

Haberlere göre, Microsoft Ekim ayının ilk haftası Windows Phone 8 işletim sistemini yayınlamayı düşünüyordu. Ancak bu tarih şimdi 29 Ekim'e ertelenmiş. Durum böyle olunca Windows Phone 8 ile çıkacak olan mobil cihazların çıkışı da ertelenmiş oldu. Microsoft ve Nokia, süreci hızlandırmak için bütün gücüyle çalışıyor.

1347471307_lumia920820560.jpg

Test zamanlarını azaltmak için Microsoft pek çok ABD operatörü ile işbirliği yapıyordu. Fakat test sürecinde yaşanan hatalar ve uyumlu cihazlarda ortaya çıkan problemler, bu zamanın uzamasına neden oldu. Mesela HTC'nin test esnasında zorluklar yaşadığı ve bu yüzden Samsung ve Nokia gibi erken bir dönemde Windows Phone 8 cihazını tanıtamadığı söylentiler içinde.

Samsung, Nokia ve HTC'ye işletim sistemini sergilememeleri konusunda talimat veren Microsoft'un, final sürümü henüz yayınlayamadığı için Samsung'un yeni modelinde de statik Windows Phone ekranlarının görüldü.

Başka bir iddia ise yeni Lumia'ların tanıtımından sonra Nokia, modelleri camla kaplayarak işletim sisteminin kullanılmasının önüne geçti. İngiltere'deki basın mensuplarına da modellerin maketlerini gönderilmiş.

Bu sorunlar yüzünden Ekim olarak planlanan Windows Phone 8 modellerinin çıkışının Kasım ayına kaldığı belirtildi.

Yorumlar
sami
lumia 920 alınabilir gibi duruyor ama fiati turkiyeye gelene kadar bırakın 2 katını 3 katina
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.