Mobil

Windows Phone 8.1 dinamik kilit ekranlar için geri sayıma geçildi

Yeni kilit ekranlar önümüzdeki hafta beta aşamasında yayınlanacak.


Windows Phone 8.1’in duyurulmasının üzerinden üç ay geçti ve yeni sürümün resmi olarak dağıtımı geçtiğimiz günlerde başladı. Ancak Microsoft’un Windows Phone 8.1 tanıtımında değindiği yeni dinamik kilit ekran uygulaması güncelleme kapsamında yer almadı.

Dinamik kilit ekrana ait detaylı açıklama Microsoft’un kıdemli isimlerinden Joe Belfiore tarafından Twitter’da yapıldı. Belfiore’ye göre kilit ekran önümüzdeki hafta beta aşamasında kullanıcılarla buluşacak ve yeni kilit ekran, sistemden ayrı olarak bir uygulama şeklinde sunulacak. Yeni kilit ekrana dair açıklamalar bunlarla sınırlı değil.

Twitter’dan yapılan açıklamada özelleştirilebilir yeni kilit ekranlar 1GB ve daha yüksek RAM’e sahip Windows Phone cihazlarda çalışacak. Ayrıca beta aşamasındaki kilit ekrandan faydalanabilmek için telefon dilinin İngilizce olması gerekiyor.

Uygulama henüz beta aşamasında ve final sürümde yeni kilit ekranın daha düşük RAM ve diğer dilleri desteklemesi bekleniyor. 

1405893818_lockscreenapp81.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.