Mobil

Windows Phone 8.1'in başlangıç ekranı görüntülendi

Microsoft sistemi daha fazla özelleştirilebilir hale getiriyor.


Windows Phone 8.1'le birlikte kullanıcılara sistem üzerinde daha fazla özelleştirme imkanı sunmaya hazırlanan Microsoft'un her geçen büyüyen işletim sistemi için kapsamlı bir güncelleme hazırladığı biliniyor. Söz konusu güncellemede yeni sesli asistan hizmeti ve kullanıcıların ısrarla talep ettiği bildirim merkezi öne çıkan yenilikler olacak.

Ortaya çıkan yeni görüntüler ise Windows Phone 8.1'le birlikte yeni bir başlangıç ekranın bizleri karşılayacağını gösteriyor. Sisteme özgü kutular yeni başlangıç ekranında da bizleri karşılayacak, ancak kullanıcılar arka bölüme bu defa dilediği duvar kağıdını yerleştirebilecek. Daha fazla kısayolun yerleştirileceği ana ekranda uygulama kısayolu kutusunun yine uygulama ile özdeşleşen renkte olması sağlanabilecek. Basit bir örnekle; kutuların Facebook için mavi, WhatsApp için yeşil renkte olması sağlanabilecek. Microsoft'a özgü uygulamalar ise düz renkleri muhafaza etmeye devam edecek. Sızdırılan görüntüleri alt bölümde inceleyebilirsiniz. 

1393830933_gsmarena002.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.