Mobil

Windows Phone 8'de nasıl pil tasarrufu yapılır?

Windows Phone 8 ile çalışan telefonlarda pil sorunun çözümü haberimizde.

Windows Phone 8'de nasıl pil tasarrufu yapılır?

Microsoft'un Windows Phone 8 mobil işletim sistemini çıkarması ile dengeler değişmeye başladı ve mobil işletim pazarından Windows Phone daha çok yer edinmeye başladı. Akıllı telefonların en büyük sorunu pil süresi. Peki Windows Phone 8 ile çalışan bir akıllı telefonda nasıl pil tasarrufu yapılır?

Bu işletim sisteminde ayarlar altına konumlandırılan 'Pil tasarrufu' seçeneği sayesinde telefonunuzun daha az pil harcamasını sağlayabilirsiniz.

1358435032_windowsphone8.png1358435074_windowsphone8piltasarrufu2.png

'Pil tasarrufu' menüsü altında 'Telefonunuzun pil ömrünü korumak için beklemedeyken bazı servisleri kapatabilir. Pil Tasarrufu açıkken arama ve mesaj almaya devam edersiniz. Ancak uygulamalar yalnızca açtığınızda çalışır ve e-postları kendiniz eşitlemeniz gerekir.' şeklinde bir not bulunuyor. Bu notun hemen altında pil tasarrufunu açık ya da kapalı hale getirebileceğiniz buton bulunuyor. Sayfanın alt kısmında da tahmini pil ömrü, tahmini kalan süre ve son şarjdan sonra geçen süre şeklinde üç farklı bilgi yer alıyor.

Pil tasarrufuna ilişkin en alt bölümünde ise kapsamlı ayarları gerçekleştirebileceğiniz 'İleri Düzey' seçeneği bulunuyor. Bu bölümde de üç farklı seçenek mevcut;

Pil düzeyi azaldığında

Tekrar şarj edilene kadar

Her zaman (önerilmez)

Dilerseniz pil tasarruf modunun pil azaldığında otomatik olarak aktif edilmesini ve tekrar şarj edilene kadar yine aynı modda kalmasını sağlayabilirsiniz. Öte yandan pil tasarrufunu her zaman açık bir şekilde de kullanabilirsiniz, fakat bazı ayarların ve e-postaların elle kontrol edilmesi gerektiği sebebiyle Nokia bu seçeneği önermiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.