Mobil

Windows Phone 8'e Full HD destek geliyor

Uzun süredir dillendirilen gelişme cephesinden ilk görüntüler gelirken, güncellemenin yılsonuna kadar sunulması bekleniyor.


Windows Phone 8 için Full HD çözünürlük ve dört çekirdekli işlemci desteği uzun süredir gündemi meşgul eden bir gelişme. Muhtemelen üçüncü çeyrekte sunulacak GDR3 güncellemesi ise Windows Phone 8, Android ve iOS’ta olduğu gibi 1080p çözünürlük desteğine kavuşacak. Bu noktada HTC ve Nokia’nın bazı modeller hazırladığı ve Microsoft tarafından yayınlanacak güncellemeyi bekledikleri ifade edilirken, elde edilen bazı dosyalar, desteğin yakın zamanda sunulacağı gösteriyor.

Visual Studio 2013 dosyalarında ortaya çıkan bazı görsellerin çözünürlük değerinin 1920 x 1080p olduğu görülüyor. Ekranın yanı sıra işlemci noktasında da yenilikler sağlanacak. Microsoft, üreticilerin Qualcomm dışında bir işlemci kullanmasına müsaade etmiyor. Yeni güncelleme ile bu kısıtlamanın devam etmesi bekleniyor fakat, dört çekirdekli işlemci desteği ile en azında Android tarafındaki rakiplerle donanım noktasında rekabet edecek telefonlar oluşturulabilecek.

1372760080_vs1080pwp8.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.