Windows Phone Klavye iOS'a geliyor!

Microsoft iOS platformuna açılıyor!

Windows Phone Klavye iOS'a geliyor!

Satya Nadella'nın Microsoft'un başına gaçemesiyle birlikte şirktte gözle görülür değişiklikler olmaya başladı. Öncelikle Outlook ve Cortana'ın hem iOS hem de Android ekosistemine destek vermesiyle başlayan süreç artarak devam edecek gibi görünüyor.

Gelen bilgilere göre Windows Phone kullanıcılarının en sevdiği özelliklerden birisi olan Windows Word Flow Klavye, iOS platformu için dağıtılmaya hazırlanıyor. Windows Word Fow Klavye'nin iOS platformuna gelmesinin ise şöyle bir yanı var. Bugüne kadar her zaman kendi içind kapalı sistemler olan iOS ve Windows Phone'nun artık farklı platformlar için de program desteği sunması gelecekle ilgili daha farklı işlerin ortaya konabileceği anlamına geliyor. Apple, iOS 8 ile birlikte ilk kez kendi klavyesi yerine farklı klavye seçeneklerinin kullanılmasına izin vermiş ve Android ekosisteminin 2.3 Gingerbread'ten bile kullanmış olduğu Widget desteğini kullanıcılarına sunmuştu.

Microsoft'un yaptığı bu ve buna benzer değişikliklerin nereye kadar gideceğini bilemiyoruz ama hepimizin hayali farklı işletim sistemlerinin marketlerinin tek bir çatı altında toplanması. Kim bilir belki bu ve buna benzer gelişmeler bizi bir noktada oraya doğru sürükleyebilir ne dersiniz?

Bu noktada şunu hatırlatmakta da fayda görüyoruz bundan 12 - 13 yıl önce farklı GSM Operatörlerindeki kullanıcılar biribirlerine mesaj göndermiyorken şu anda gelinen noktayı hep birlikte görüyoruz. Belki ileri doğru iOS, Windows Phone ve Android ekosistemi ortak bir market kurabilir...