Mobil

Windows Phone satışları uçtu!

Yeni rapora göre Windows Phone ne kadar sattı?


Microsoft, Windows Phone işletim sistemini 2010 yılında piyasaya sunmuştu. Yeni nesil mobil işletim sistemi Windows Phone, katlanarak büyümeye devam ediyor. Windows Phone'un sahip olduğu uygulama sayısının hızla arttığı haberlerin yanı sıra satış rakamlarıyla ilgili haberlerde geliyor.

StatCounter yeni raporlarına göre Windows Phone işletim sistemi, 2012'nin ikinci çeyreğinde şimdiye kadar yaşadığı en iyi dönemi geçirdi. Mobil işletim sistemi Windows Phone dünya çapında, 2011'in ikinci çeyreğinde sadece 1.3 milyon satmıştı. Bu sene bu rakam ikinci çeyrekte 5.1 milyon adedi buldu.

1344247280_slider900pink.png

Rapora bakıldığında 2011'in ikinci çeyreğiyle, 2012'nin ikinci çeyreği arasında yüzde 277'lik bir artışın söz konusu olduğu görülüyor. Windows Phone'un özellikle Windows Phone 8'in duyurulmasından sonra satışlarının biraz da olsa düşmesi bekleniyordu. Geçtiğimiz seneye oranla yüzde 277'lik bir artış yaşaması Microsoft'u sevindirmiş olmalı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.