Mobil

Windows Phone telefonlar satışlarını ikiye katladı!

Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone büyümeye devam ediyor!

Windows Phone telefonlar satışlarını ikiye katladı!

Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone (Windows Mobile)'ın tarihine bakarsanız çalkantılar içinde olduğunu göreceksiniz. 2004 yılında tanıtılan Windows Mobile işletim sistemi masa üstü Windows'un tabletlere aktarılmış şekliydi ve takdir edersinizki oldukça hantal bir sistemdi. 2010 yılının şubat ayında tanıtılan Windows Phone işletim sistemi o günden bu güne kadar oldukça yol aldı diyebiliriz ama halen alması gereken  oldukça uzun bir yol var önünde. 

Windows Phone işletim sistemine sahip ve en az 2 GB sistem belliğine sahip bir telefon kullandıysanız telefonun tek kelimeyle yağ gibi aktığını göreceksiniz. Bir programı açıp diğerini kapatmak bir sürü oyun açıp kapatmak gibi komutları eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde yerine getiren Windows Phone işletim sistemi özellikle TouchWiz'in hantal arayüzüne alışkın kullanıcıları kendine hayran bırakmayı çok iyi biliyor.

1396984825_lumia15201020hands.jpg

Güney Amerika'da sürekli artan (ucuz Windows Phone telefonların da etkisiyle) satış grafiği global anlamda da ses getirmeye başladı. 2013'ün ilk çeyrek satış rakamı 5,3 milyon adetken bu yılın ilk çeyreğinde 10,9 milyon adet Windows Phone telefon satıldı. 

Nokia'nın başını çektiği Windows Phone ekosisteminin kamera performansına önem veren kişiler tarafından tercih edildiğini görmekteyiz. Peki siz Windows Phone telefon almak istiyor musunuz? Hangi Windows Phone telefonlar ilginizi çekiyor?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.