Mobil

Windows Phone ürünleri geliştirmek ister misiniz?

Microsoft, Windows Phone işletim sisteminin geliştirilmesi için büyük bir eğitim kampanyası başlattı!

Windows Phone ürünleri geliştirmek ister misiniz?

2012'nin Haziran ayında tanıtılan Windows Phone 8 işletim sistemi henüz 2.yılını bile doldurmamasına rağmen bu sürede büyük bir yol aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Windows Phone satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %100 artış göstererek gelecek için umut verdi. Bunun en önemli sebebi tabiki ucuz Lumia telefonların özellikle Güney Amerika ve Hindistandaki satış rakamları fakat Nokia Lumia 1020 ve Lumia 1520 ile Windows Phone ekosistemi amiral gemisi telefonlar kategorisinde de önemli bir yere sahip.

Microsoft Nokia'yı satın aldıktan sonra Windows Phone işletim sistemine daha fazla özen göstermeye başladı. Bunun en önemli gelişim süreci ise Microsoft'uın Windows Phone OEM Portal ile ürünlerin yapılandırılarak pazarlanmasının 3.parti geliştiriciler tarafından da sağlanması olduğunu görüyoruz. 

1397659583_ekran-alintisi.png

Microsoft, Windows Phone OEM Portal ile kullanıcıların kendi telefonlarını ve yazılımlarının yapılabilmesine olanak sağlıyor. Öğren, Geliştir, İşlet ve Sat portallarına girerek yapmak istediklerinizi sınırlandırmanız gerekmekte. Oldukça güzel betimlenmiş bu portal Windows Phone işletim sistemine ivme kazandırır mı bilinmez ama Microsoft'un daha agresif bir tutum sergileyeceğini bu portaldan anlayabiliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.