Mobil

Windows Phone'a 2K ekran desteği geliyor

Windows Phone 8.1 için yayınlanacak GDR2 güncellemesi önemli donanım gelişmeleri içerecek.

Windows Phone'a 2K ekran desteği geliyor

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Microsft BUILD konferansında duyurulan Windows Phone 8.1 halihazırda geliştirici hesabı olanlar tarafından indirilebiliyor. Haziran ayında GDR güncellemesiyle akıllı cihazlara ulaşması beklenen yazılım ilk aşamada sistem alt yapısında önemli gelişmeler ve düzenlemeler içerecek. Sesli asistan hizmeti Cortana, kamera iyileştirmeleri, performans artışı ve pil süresinde artışın da yaşacağı güncellenin hemen akabinde ise  GDR2 yazılımı hazırlanacak.

1397635724_snapdragon-s805thumb.jpg

Ekim ya da kasım ayında yayınlanacak Windows Phone 8.1 GDR2 güncellemesi işletim sistemini özellikle donanım tarafında daha ileri bir noktaya taşıyacak. Söz konusu güncelleme Windows Phone ekosistemine 2K çözünürlüklü ekran ve Snapdragon 805 işlemci desteğini getirecek. Geçtiğimiz günlerde kriter testinde  Windows Phone ile çalışan Snapdragon 805 işlemcili bir akıllı telefona rastlanmıştı. Bu gelişme sonbaharda yayınlanacak GDR2 güncellemesinde 2K ekran çözünürlük ve daha güçlü bir işlemci desteğini bir nevi doğruluyor. 2.7GHz frekans hızına ulaşan Snapdragon 805 işlemcisinin detayları için göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.