Mobil

Windows Phone'a Symbian uygulamaları geliyor!

Nokia Symbian uygulamalarını Windows Phone'a aktarıyor.


Nokia, 5 Eylül'de yeni Lumia cihazlarını tanıtacak. Şirket, bir dönem akıllı telefon pazarında liderlik koltuğunda oturmasını sağlayan Symbian işletim sisteminin izlerini Windows Phone platformuna hissettirmeye devam ediyor.

O dönemde Nokia'nın Symbian platformunun en iyi 3 uygulamasından birisi olan ve 105 milyon kullanıcıya sahip Nimbuzz çapraz platform sohbet uygulaması, optimize edilmiş olarak Nokia Collection grubu altında Windows Phone platformu için kullanıcılara sunulacak.

1346428815_nimbuzz00.jpg

Nimbuzz operasyon şefi Joby Babu bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Nokia'nın Symbian işletim sisteminin en iyi on uygulamasını Lumia cihazlarına uyarlamak istediğini söyledi ve işe kendileriyle başladığını vurguladı.

Lumia cihazları için Nimbuzz uygulaması özel olarak grafik ve performans optimizasyonlarına sahip olacak. Nokia ise cihazlarına daha iyi uygulama ve hizmet sunmak için geliştiricilerle ortaklık yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Lumia cihazları için Nimbuzz uygulamasının bu hafta mağazada yerini alacağı söyleniyor.

Yorumlar
sami
nokia az bi zamanda tekrar samsungu ge
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.