Xiaomi 12, gelmiş geçmiş en güçlü yonga setine sahip olacak!

Xiaomi'nin merakla beklenen yeni cihazı Xiaomi 12 hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Henüz çıkış tarihi net olarak söylenmese de kullanacağı yonga seti belli oldu.

Xiaomi 12, gelmiş geçmiş en güçlü yonga setine sahip olacak!

Qualcomm'un devam eden Snapdragon Teknoloji Zirvesi'nde tanıtılan Snapdragon 8 Gen 1 yongası, gelecek yıl birkaç amiral gemisi Android cihazına güç sağlayacak. Realme, GT 2 Pro'da Snapdragon 8 Gen 1 yongasının olacağını onayladı. Şimdi Xiaomi'nin Kurucusu ve CEO'su Bay Lei Jun, Qualcomm'un yeni duyurulan amiral gemisi yongasının Xiaomi 12'de kullanıldığını açıkladı.

Xiaomi 12, gelmiş geçmiş en güçlü yonga setine sahip olacak!

Bay Jun, Xiaomi 12 hakkında hiçbir şey açıklamadı ancak Xiaomi 12 serisinin,  Snapdragon 8 Gen 1 SoC'ye sahip olan "dünyanın ilk akıllı telefonları olacağını" belirtti. CEO, Xiaomi 12 serisinin lansman tarihini de açıklamadı, ancak söylentiye göre akıllı telefon 12 Aralık'ta piyasaya çıkacak.

Bu konuda henüz bir onay gelmemiş olsa da, şirketin resmi Twitter hesabı kısa bir video klip yayınladı. Xiaomi 12'nin seri üretiminin başladığını ve "yakında geleceğini" söyledi. Bay Jun, Xiaomi 12 serisinin dünyanın Snapdragon 8 Gen 1 yongasından güç alan ilk seri olacağını söylese de, Motorola 9 Aralık'ta Snapdragon 8 Gen 1-powered Edge'i tanıtmak için bir etkinlik duyurduğundan beri durum böyle olmayabilir.

OnePlus, Oppo ve iQOO ayrıca ayrıntılara girmeden Snapdragon 8 Gen 1 destekli akıllı telefonları piyasaya süreceğini onayladı. Nubia, yeni amiral gemisi çipini Z serisinde kullanacağını söylerken, ZTE, gelecek yıl Snapdragon 8 Gen 1 ile bir Axon serisi akıllı telefon piyasaya süreceğini duyurdu.