Xiaomi 12 hakkında yeni detay! Bir taşla iki kuş

Xiaomi'nin merakla beklenen bir sonraki telefonu Xiaomi 12 hakkında şaşırtan bir detay ortaya çıktı. İşte beklentileri yüksek tutan cihaz hakkında tüm detaylar.

Xiaomi 12 hakkında yeni detay! Bir taşla iki kuş

Kasım ayının sonuna doğru yaklaşıyoruz. Bu ayın sonunda beklenen önemli olaylardan biri de Qualcomm'un, 30 Kasım'da en yeni amiral gemisi yonga setini tanıtacak olması. Bu detayla birlikte, Qualcomm'un yeni yonga setini kullanacak cihazın hangisi olacağı hakkında tahminler başladı. 

Hem Lenovo'nun sahip olduğu Motorola hem de Xiaomi, görünüşe göre bu yıl bu yarışa dahil olacak. Xiaomi 12 modelinin bu yonga setine sahip olması muhtemel görünüyor. Ancak şimdilik rekabeti hangisinin kazanacağı belirsiz olsa da bugün Çin'den gelen bir söylentiye göre Xiaomi 12'nin duyuru tarihi belirlendi. Henüz resmi olarak açıklanmasa da cihazın çıkış tarihi 12 Aralık olacak.

Xiaomi 12 hakkında yeni detay!

xiaomi 12

İddiaya göre ilk fikir etkinliği 16 Aralık'ta düzenlemekti, ancak tarih görünüşe göre erkene alındı. Yakın tarihli bir söylenti, Xiaomi 12X'in de aynı etkinlikte 12 ile birlikte duyurulacağını iddia ediyor. Yine de 12 Ultra için beklentiye girmeyin çünkü bu cihaz 2022'de gelecek.

Xiaomi 12'nin selfie kamerası için merkez deliği bulunan kavisli bir ekrana, 120 Hz yenileme hızına ve "2K" çözünürlüğe sahip olması bekleniyor. Cihazın çift hoparlöre ve Samsung veya Sony'den 50 MP ana sensörlü üçlü arka kamera sistemine sahip olduğu söyleniyor.  Diğer olası özellikler arasında 120W hızlı şarj ve ultrasonik parmak izi sensörü yer alıyor. Xiaomi 12'nin ilk günden itibaren MIUI 13'e sahip olması muhtemel - ve yazılım da muhtemelen aynı etkinlikte sunulacak.