Mobil

Xiaomi 120W şarj cihazı sertifikasını aldı!

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, yeni 120W şarj cihazı sertifikasını aldı.


Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi'nin bir süredir süper şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı biliniyordu. Sonunda Xiaomi'nin yeni 120W şarj cihazı sertifikasını aldığı ortaya çıktı.

Xiaomi 120W şarj cihazı sertifikasını aldı!

Bilindiği üzere 5G üzerindeki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 5G akıllı telefonlar önümüzdeki yıllarda daha da yaygınlaşacak. 5G ile internet bağlantı hızımızı önemli ölçüde artıracak, teknoloji kullanımı alanında kullanıcılara çeşitli avantajlar sunacak. Ancak bilinen bir gerçek var ki; 5G ile pil tüketimi de önemli ölçüde artacak.

İşte bu durumu dikkate alarak önemseyen akıllı telefon şirketlerinden biri olan, Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, 120W şarj cihazı sertifikasını aldı bile. Xiaomi'nin 120W'lık süper şarj cihazı videoda göründü. 18W hızlı şarj, 30W hızlı şarj ve hatta 65W hızlı şarj derken, bugün Xiaomi ile 120W’a kadar destek veren yeni şarj cihazını da görmüş olduk.

Xiaomi 120W şarj teknolojisi ile, kendi telefonlarını iPhone 11'den 7 kat, Galaxy S20'den ise 5 kat daha hızlı şarj edebilecek.

Xiaomi daha önce 100W Super Charge Turbo teknolojisini tanıtmıştı. Şirket bu adaptör ile 4000 mAh kapasiteli bataryaya sahip bir akıllı telefonu yalnızca 17 dakika içinde yüzde 100 oranında şarj edebildiğini açıklamıştı. Şimdi ise bu durumu daha da ileri taşımış olduğu bu teknolojisi ile şarj süresini ne kadar kısaltacağı şimdiden merak konusu.

Yorumlar
,,,
Diğer telefonlara yararı olacakmı acaba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.