Mobil

Xiaomi 12'nin dudak uçuklatan fiyatı belli oldu!

Xiaomi en yeni akıllı telefonu Xiaomi 12'yi piyasaya sürecek. Özellikleri yanı sıra cihazın fiyatı da belli olmaya başladı. Görünüşe göre Çinli teknoloji devi fiyatıyla dudak uçuklatacak.

Xiaomi 12'nin dudak uçuklatan fiyatı belli oldu!

Xiaomi 12 serisi, yeni piyasaya sürülen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC'nin ilk kullanıcıları arasında olacak. Ancak amiral gemisi olarak birinci sınıf özellikler ve özellikler sunan cihazın fiyatı şu ana kadar merak konusuydu. Görünüşe göre, Çinli teknoloji devinin yeni akıllı telefonu için fiyatlandırma öncekinden daha yüksek olacak.

Weibo'dan bir kaynağa göre, Motorola dışındaki çoğu marka, Snapdragon 8 Gen 1 özellikli akıllı telefonları 4.000 Yuan'dan (kabaca 630 ABD Doları) daha yüksek bir fiyata piyasaya sürecek. Bu da vergileri dahil etmeden 8.500 TL demek.

Xiaomi 12'nin dudak uçuklatan fiyatı belli oldu!

xiaomi 12

Öte yandan, cihazlarını yeni yıldan sonra piyasaya süren markalar, devam eden yarı iletken kıtlığı nedeniyle çip maliyetindeki artışla uğraşmak zorunda kalacaklar. Şu an itibariyle Çinli teknoloji devinin Xiaomi 12 serisinde üç model piyasaya sürmesi bekleniyor. Serinin başlangıçta Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile bir cihaz piyasaya süren ilk kişi olması beklenirken, Motorola'nın yaklaşmakta olan Edge X30 serisi aslında ilk olacak. Ayrıca, kaynak bunlara ek olarak Moto'nun Edge X30'un fiyatını 4.000 Yuan'ın altında tutabileceğini de ekledi. Başka bir deyişle, bu, Xiaomi'ye en yeni amiral gemisini piyasaya sürdüğü fiyatlandırma konusunda daha fazla baskı yapacak. Geçen yıl, şirketin 11 serisi 3.999 Yuan'dan başlamıştı. Ancak artan malzeme maliyetleri, çip kıtlığı ve diğer tedarik zinciri sorunları nedeniyle 12 serisinin fiyatı 4.299 Yuan'dan (kabaca 680 ABD Doları) başlayabilir. Kaynak, 2K panelli telefonların muhtemelen 5.000 Yuan (kabaca 790 ABD Doları) veya daha yüksek olacağını da ekledi.

Yorumlar
Taner
8.500 gene iyi bu vergilerle birlikte 15bini bulur yurtdışı kayıt olursa alırım mi10pro aldım 1.5 yıl önce hala canavar gibi maşallah adam gidiyor 1600 1700e yurtdışı cihazı alıyor 10 binlik telefon performansı bekliyor daha çok beklersin
Cevapla
aaa
o çöpe o parayı vermek için ......
Cevapla
Kemal
Allahımıza şükür edelim ya Yaşasın RTE
Cevapla
Serhat
Çinin 4000 yuanı bizde 8500 lira sizin de dikkatinizi çektim para biriminin arasında ki fark yoksa çinden daha zor durumda mıyız?
Cevapla
burak
Adamlar sabah'ın 5 inde iş başı yapıyor. Ve asgari ücrete burun eğmek gibi dertleri yok. Sen neyi kimle kıyslıyorsun. Yattığın yerden paranın değeri arttığı ancak Fare kapanında.. bu tür algı yapmaya gerek yok. Kendini kışkırt sen
Cabbar
Çini boşver herhangi bir ülkeden ne zaman iyi olduk
Aaaaaaaa
:)) sence
Merter
Çini bırak afrika ülkelerinden geriye düştük sen kendini çinle nasıl kıyaslarsın
Samet
Çünkü o çin malı 😉😉
Teknosiyosu
Kalite denilen şey sadece yapmakla satmakla olunmaz. İz bırak Nokia Sony Ericsson Panasonic Toshiba. Gibi
Cevapla
Sosyete
Evet hepsi mezarda gerçi bir gecede cahil kalmışsın mezar taşlarını okuyamamışsın
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.