Xiaomi 12S Ultra hakkında şaşırtan detay!

Xiaomi 12 Ultra cihazını içeren bir sökme videosunda cihaz ile ilgili farklı detaylar ortaya çıktı. İşte Çinli teknoloji devinin cihazı ile ilgili detaylar.

Xiaomi 12S Ultra hakkında şaşırtan detay!

Xiaomi 12S Ultra, 12 serisinin lideri olarak, şirketin en yeni amiral gemisi sınıfı cihazları olarak duyurulmuştu. Geniş dairesel kamera modülü, tasarımının öne çıkan yönlerinden biri ancak şimdi farklı bir detay daha ortaya çıktı.

Xiaomi 12S Ultra hakkında şaşırtan detay!

Cihazı içeren yeni bir sökme videosu, lensin altında yer alan bileşenlerle ilgili bazı ilginç ayrıntıları ortaya çıkardı. Video, amiral gemisi akıllı telefonu söken teknoloji kanalı JerryRigEverything tarafından YouTube'da paylaşıldı. Videoda YouTuber, büyük kamera modülünün “altında olanı gizlemek için estetik bir dikkat dağıtıcı” olabileceğini belirtiyor. Arka paneli çıkardıktan sonra, büyük kamera merceğinin altına yerleştirilmiş üçlü kamera kurulumunda net bir görüş elde ediyoruz.

Burada ana sensörün ortadaki değil, solda yer aldığı da görülüyor. Ayrıca Zack Nelson, Xiaomi'nin 1 inçlik sensör boyutu iddiasını da teste tabi tutuyor. YouTuber, Çinli teknoloji devinin "son derece cömert" olduğunu söylüyor, ancak bunun sektörde yaygın olduğunu da belirtiyor. Adil olmak gerekirse, sensör akıllı telefondaki diğer tüm kameralardan hala daha büyük. Ayrıca JerryRigEverything, Xiaomi'nin 1 inç boyutunun reklamını nasıl yanlış yapmadığını da açıklıyor. Görünüşe göre, görüntü sensörü boyutları hakkında konuşurken, ölçülen fiziksel boyut değil. Aksine, bu sensörün içine sığabileceği dairenin boyutuyla ilgili. Bu, 80'lerden beri bir ölçüm standardı olmuştur.