Xiaomi 13 iddialı geliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni cihazı ile sektöre iddialı bir giriş yapacak. İşte şirketin adından söz ettirdiği cihazı Xiaomi 13.

Xiaomi 13 iddialı geliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni cihazı Xiaomi 13 ile adından söz ettirecek. Xiaomi 13 serisinin çalışmalarda olduğu bildiriliyor. Raporlar, dizilişin iki akıllı telefonu içereceğini gösteriyor: Xiaomi 13 ve 13 Pro. Pro telefon şimdiden manşetlerde karşımıza çıktı ve şimdi vanilya modeliyle ilgili sızıntılar da artmaya başladı.

Xiaomi 13 iddialı geliyor

Xiaomi 13 iddialı geliyor - Resim : 1

Son zamanlarda, cihazın tasarımını ve görünümünü ortaya çıkaran canlı bir görüntü çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Şimdi, en son gelişmede, Xiaomi 13, 3C sertifikasyon sitesinde tespit edildi ve bu da yakın bir lansmana işaret ediyor. 

MySmartPrice tarafından hazırlanan bir rapora göre vanilyalı Xiaomi 13, Çin 3C sertifikasını aldı. Akıllı telefon, 2211133C model numarası ve 67W hızlı şarj desteği ile sertifika web sitesinde listelendi. Belirtildiği gibi, cihazın iddia edilen canlı bir görüntüsü yakın zamanda çevrimiçi olarak sızdırıldı. Görüntü, cihazın Xiaomi Mi 11 Ultra'nın tasarımından büyük ölçüde ilham aldığını ortaya koyuyor. Arkada LED flaş ile birlikte üçlü kameraya sahip olduğu görülebilir. Ayrıca cihazın LAZER otofokus özelliğine sahip olacağını da öne sürüyor. Önceki raporlar, Xiaomi 13'ün full HD+ çözünürlük sunan 6.38 inç ekrana sahip olacağını ortaya çıkarmıştı. Muhtemelen 50MP ana kamera sensörüne sahip olacak ve 67W hızlı şarjı destekleyecek.

Pro model, 120Hz yenileme hızı sunan 6.73 inç QHD+ panele sahip olabilir. Cihaz duyurulmamış Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti tarafından desteklenebilir. Xiaomi 13 Pro'nun 5.000 mAh pil paketlemesi bekleniyor ve 120W kablolu hızlı şarjı ve 50W kablosuz şarjı destekleyebilir.