Mobil

Xiaomi 13 iddiali geliyor! Akıllı telefon sektürünün yeni gözdesi

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni akıllı telefonu Xiaomi 13'ü yakında piyasaya sürecek. O sırada cihaz hakkında detaylar netleşmeye başladı. İşte detaylar.

Xiaomi 13 iddiali geliyor! Akıllı telefon sektürünün yeni gözdesi

Qualcomm'un yeni Snapdragon 8+ Gen 1 SoC'yi piyasaya sürmesiyle birlikte, birçok yeni nesil amiral gemisi telefonunun yeni yonga seti ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Snapdragon 8 Gen 2 olarak adlandırılan orijinal 8 Gen 1'in gerçek bir halefi ile ilgili yeni bir sızdırılmış ayrıntı ortaya çıktı. Bir tahmine göre Xiaomi 13'ün bu yonga setini ilk kullananlardan biri olacağına inanılıyor.

Xiaomi 13 iddiali geliyor! Detaylar netleşmeye başladı

Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile ilgili bazı ayrıntıları ortaya çıkaran bir sızıntı daha önce karşımıza çıkmıştı. Görünüşe göre, birinci sınıf akıllı telefon için yeni nesil amiral gemisi yonga seti, benzersiz bir küme yapılandırmasına sahip olacak. Mevcut 8. Nesil 1 yongalar 1 + 3 + 4 çekirdekli kümelere sahipken, yeni 8. Nesil 2 işlemci 1 + 2 + 2 +3 konfigürasyonuna sahip olacak.

Snapdragon 8 Gen 2'nin bir Makalu nesil çekirdeğe, iki Makalu nesil çekirdeğe sahip başka bir kümeye, ardından iki Matterhorn çekirdeğine ve üç Klein R1 çekirdeğine sahip olacağı bildiriliyor. Ancak şimdi, haberi sızdıran Abhishek Yadav, iki akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 2 SoC'yi ilk kullananlar arasında olacağını iddia ediyor. Bu amiral gemisi telefonlardan biri de Xiaomi 13 olacak. Snapdragon 8 Gen 2, Digital Chat Station tarafından ortaya çıkarılan SM8550-Kailua konfigürasyon kod adına sahip olacak. Ayrıca Çinli blogcu, yeni yonga setinin bir Adreno 740 GPU'ya sahip olacağını ve TSMC'nin gelişmiş 4nm işlem düğümünde üretileceğini de ekledi. Ancak şu an itibariyle, bu haberi doğrulamak için henüz çok erken. 

Yorumlar
Senol
Redmi not 8 pro aldım 2.5 senede telefon kapanmaya başladı Donma başladı hayal kırıklığı
Cevapla
...........
fabrika hatası olabilir
Habil
Zaten hepsi öyle olacam. Yoksa yeni bir telefon alma iktiyacı duymazsınız.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.