Xiaomi 13T serisinin neredeyse tüm özellikleri gün yüzüne çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi tarafından geliştirilen Xiaomi 13T modeli yeni sızıntılarla kendini bir kez daha gösterdi.

Xiaomi 13T serisinin neredeyse tüm özellikleri gün yüzüne çıktı

Yakın zamanda ortaya çıkan bir duyum, Xiaomi 13T ve Xiaomi 13T'nin ana özelliklerini ortaya çıkardı. Duyuma göre, her iki cihazın da bu yılın 1 Eylül'ünde tanıtılması bekleniyor. Duyum, cihazın hangi yonga setini kullandığını belirtmese de, cihazın lider bir 4nm yonga setiyle donatıldığını belirtti. Şimdi ise akıllı telefon, Geekbench benchmark platformunun veritabanında göründü. Listeleme, cihazın yonga setini ve bazı diğer özelliklerini doğruladı.

Xiaomi 13T Pro, Geekbench 6 veritabanında 23078PND5G model numarasıyla göründü. Tek çekirdekli testte 1289 puan, çoklu çekirdekli testte ise 3921 puan aldı.

Listeleme, cihazın 3.35 GHz hızında çalışan bir MediaTek yonga seti tarafından desteklendiğini gösteriyor. Bu, cihazın Dimensity 9200 Plus yonga setiyle çalışabileceğine işaret ediyor.

Xiaomi 13T serisinin neredeyse tüm özellikleri gün yüzüne çıktı

Bilindiği üzere, D9200+ geçen ay duyuruldu ve yalnızca Çin pazarında bulunan iQOO Neo 8 Pro ve Vivo X90s dahil olmak üzere iki telefon modelinde kullanılmaktadır. Bu nedenle, Xiaomi 13T Pro'nun, küresel pazarda D9200+ yonga setiyle çıkan ilk telefon olması muhtemeldir.

Cihaz, Geekbench'te 16GB RAM ve Android 13 işletim sistemiyle görüldü. Söylentilere göre, aynı telefon veya biraz değiştirilmiş bir versiyonu, küresel pazarda Redmi K60 Ultra ismiyle piyasaya sürülecek.

Raporlara göre, Xiaomi 13T Pro'nun 144Hz OLED ekran, 5,000mAh kapasiteli ve 120W hızlı şarj özelliği olan bir pil, 512 GB depolama alanı ve Leica tarafından optimize edilmiş bir kamera kurulumu olacak. Cihazın £799 fiyat etiketiyle ve Çayır Yeşili adlı renk seçeneğiyle satışa sunulması bekleniyor.