Xiaomi 14 Pro Geekbench'te ortaya çıktı

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi olması beklenen Xiaomi 14 Pro bu defa Geekbench performansıyla karşımıza çıktı.

Xiaomi 14 Pro Geekbench'te ortaya çıktı

Çin'de gerçekleştirilecek bir lansman etkinliğiyle Xiaomi, bir dizi cihazı, aralarında yeni nesil Xiaomi 14 serisinin de olduğu bir etkinlikte tanıtmaya hazırlanıyor. Xiaomi 14 Pro'nun Geekbench veritabanında yer aldığını gördük. Bu model, 23116PN5BC model numarasıyla kayıtlı. 'Shennong' adlı ana kartı üzerinde iki çekirdek 2.27GHz, iki çekirdek 2.296GHz, üç çekirdek 3.15GHz ve bir çekirdek ise 3.30GHz hızında çalışıyor. Bu, yakında tanıtılması beklenen Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine işaret ediyor. Cihazda 16GB RAM bulunuyor ve lansmanda farklı seçeneklerin de olacağını tahmin ediyoruz. Telefon, HyperOS ile birlikte kutudan Android işletim sistemiyle çıkacak.

Geekbench'teki tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarına bakarsak, Xiaomi 14 Pro sırasıyla 2,150 ve 6,892 puan aldı.

Xiaomi 14 Pro Geekbench'te ortaya çıktı

Duyumlara göre Xiaomi 14 Pro, köşeli bir tasarım ve içerisinde dört sensör barındıran büyük bir kamera modülüyle gelecek. Cihazın Leica Summilux lensle donatıldığı da doğrulandı. Bu lens, önceki modellerdeki Summicron'dan daha üstün. Ayrıca, cihazın pazarlama materyalinden IP68 toz ve suya dayanıklılık sertifikası, Dolby Vision ve Hi-Res Kablosuz Ses sertifikası da olduğunu öğrendik.

Perşembe günü Xiaomi 14 serisi hakkında daha fazla resmi bilgi alacağız.