Xiaomi 14 serisi küresel piyasaya adım atıyor

Xiaomi'nin merakla beklenen 14 serisi, 25 Şubat'ta küresel lansmanıyla teknoloji dünyasına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Xiaomi 14 serisi küresel piyasaya adım atıyor

Xiaomi, son zamanlarda Leica ve kendi markasıyla ilgili çeşitli tanıtımlar yapmasının ardından, Xiaomi 14 Serisi'nin global lansman tarihini açıkladı. Şirketin kurucusu ve CEO'su, bu serinin 25 Şubat'ta dünya çapında piyasaya sürüleceğini X.com üzerinden duyurdu. Bu duyuru, özellikle Xiaomi 14 Ultra'nın potansiyel lansmanı düşünüldüğünde, teknoloji meraklıları arasında büyük bir heyecan yarattı. Bu beklenti, cihazın ayırt edici kamera modülünün afişin arka planında önemli bir yer tutmasıyla daha da güçlendi.

Lansman tarihi dikkate alındığında, etkinliğin MWC Barcelona'da gerçekleşmesi bekleniyor. Xiaomi, lansmanın yeri ve saati hakkında bilgi vermeyerek bu konuda bir beklenti yarattı. Dolayısıyla, önümüzdeki günlerde lansmanın yeri ve diğer detayları hakkında bir duyuru daha bekliyoruz. Xiaomi 14 Ultra ile birlikte, Xiaomi 14'ün de, geçen yıl Çin'de Xiaomi 14 Pro ile birlikte piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Xiaomi 14 serisi ile birlikte Xiaomi Pad 7 serisinin de duyurulabileceği yönünde söylentiler var. Ayrıca, Xiaomi'nin sadece tek bir Xiaomi 14 Serisi akıllı telefonu, yani Xiaomi 14 Ultra'yı piyasaya sürmeyi planladığına dair raporlar da bulunuyor. Xiaomi resmi açıklamayı yapana kadar biraz daha beklememiz gerekecek. Xiaomi 14 Ultra, BIS Hindistan, Singapur'un IMDA'sı, 3C sertifikası ve diğerlerine de giriş yaptı.

Xiaomi 14 serisi küresel piyasaya adım atıyor

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, söylenti ve sızıntılara göre Xiaomi 14 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 ve iki yönlü uydu bağlantısı ile piyasaya sürülecek. Xiaomi 14 Pro'nun kamera yeteneklerini aşması beklenen Xiaomi 14 Ultra, değişken diyafram açıklığına sahip dört arka kamera modülüne sahip olacak. Cihazda Sony LYT-900 50 MP sensör bulunabilir. Ayrıca, Xiaomi 14 Ultra'nın 120mm'ye kadar etkileyici bir odak uzunluğu sunan 50 megapiksellik bir periskop telefoto kamera içermesi bekleniyor. Dört kamera sistemi, ek olarak 50 megapiksellik bir IMX8 serisi ultra geniş açılı lens ve bir 50 megapiksellik telefoto kamerayı da içerebilir.

Xiaomi 14 Ultra, Geekbench ve IMEI veritabanlarına da girdi ve akıllı telefon hakkında bazı özellikler ve detaylar ortaya çıktı.

Tasarım açısından, Xiaomi 14 Ultra'nın seleflerine benzer bir estetik anlayışı koruması bekleniyor, mavi, turuncu ve siyah olmak üzere söylentilere göre renk seçenekleri sunulacak. Ekran altı kamera ile piyasaya sürülmesi söz konusu olabilir. Cihazın 50W kablosuz şarj ve 90W kablolu şarj desteğiyle birlikte önemli bir 5,180mAh batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor.