Xiaomi 15 Pro, 1 inçlik ana kamera ile geliyor

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli 15 Pro, dikkat çekici bir özelliği ile geliyor. Cihaz, 1 inç boyutunda bir ana kameraya sahip olacak ve bu sayede kullanıcılarına benzersiz bir fotoğraf deneyimi sunacak.

Xiaomi 15 Pro, 1 inçlik ana kamera ile geliyor

Xiaomi, Ekim 2023’te 14 Pro modelini tanıttı ancak bu model sadece yerel pazarda kaldı ve küresel pazarda satışa sunulmadı. Şimdi ise halefinin, 50 MP üçlü kamera kurulumunda önemli bir iyileştirme getirdiği duyumları alınıyor.

Bildiğiniz gibi telefon kullanıcılarının bir telefonu satın alırken en çok dikkat ettiği unsur kamera kalitesi. Bunun yanında marka ismi ve sunduğu kullanım kalitesi de oldukça önemli. Bu nedenle firmalar kamera konusunda bir yarışma halinde. Güvenilir bir kaynağa göre, Xiaomi 15 Pro, yine 50 MP sensörlere sahip olacak ancak ana ve telefoto kameralarda farklı sensörler kullanılacak. Ana kamera, 1 inçlik OmniVision OV50K sensöre geçiş yapacak, bu da 14 Pro’daki OVX9000 sensörüne göre önemli bir gelişme.

Henüz resmi olarak tanıtılmayan OV50K sensörü, ABD-Tayvan ortaklığındaki görüntüleme şirketi tarafından geliştiriliyor ve daha önce Honor Magic6 Pro, vivo iQOO 12 serisi ve Motorola Edge 50 Ultra’da kullanılan etkileyici OV50H sensörünün halefi olacak.

Telefoto kamera ise Sony IMX882 sensörünü kullanacak, bu da eskimiş Samsung ISOCELL JN1’in yerine geçecek. 1/1.95 inç boyutundaki Sony sensörü, ½.76 inç boyutundaki Samsung sensörüne göre oldukça büyük bir fark yaratıyor.

Xiaomi 15 Pro, 1 inçlik ana kamera ile geliyor - Resim : 1Xiaomi 15 Pro, 1 inçlik ana kamera ile geliyor - Resim : 2


Bu yükseltmeler, Xiaomi 15 Pro’nun oldukça yetenekli bir kamera kurulumuna sahip olmasını sağlayacak ve umarız ki bu model uluslararası pazarda da yer alarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu yeni model, özellikle kamera performansıyla dikkat çekecek gibi görünüyor ve teknoloji meraklılarını heyecanlandıracak birçok yenilik içeriyor. Xiaomi, bu modelle kullanıcılarına üst düzey bir fotoğrafçılık deneyimi sunmayı hedefliyor.