Mobil

Xiaomi 4 popüler modeli için MIUI 12.5 güncellemesini yayınladı

Xiaomi son işletim sürümü MIUI 12'yi cihazlarına yaymaya başladı. İşte güncellemeyi alacak cihazların listesi.

Xiaomi 4 popüler modeli için MIUI 12.5 güncellemesini yayınladı

MIUI 12.5, Xiaomi'nin mobil işletim sisteminin en son sürümü. Android görünümünün bu sürümü, hali hazırda MIUI 12 çalıştıran cihazlar için iyileştirmeler getiriyor.

Xiaomi, bu güncellemeyi son birkaç haftadır uygun cihazlarına sunuyor. Şimdi son birkaç saat içinde, dört Xiaomi grubu akıllı telefonu MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı.

Her üç markadan da dört Xiaomi Corporation akıllı telefonu MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı. Bu telefonlar Mi 10 Lite 5G, Mi 11 Lite 5G, POCO F3 ve Redmi Note 9 5G olarak karşımıza çıkıyor. Güncelleme şu anda her telefonun farklı bölgesel varyantları için yayında.

Güncelleme alan cihazlar şu şekilde olacak:

Mi 10 Lite 5G, V12.5.1.0.RJIMIXM numarasıyla güncelleme alıyor. Güncelleme bölgesel olarak değil küresel olarak yayınlanıyor. Mi 11 Lite 5G için ise güncelleme ilk olarak Tayvan'da başlıyor ve yapı numarası V12.5.1.0.RKITWXM. POCO F3 / Redmi K40 / Mi 11X cihazlarına gelirsek, yapı numaraları sırasıyla V12.5.1.0.RKHRUXM, V12.5.1.0.RKHIDXM, V12.5.3.0.RKHCNXM olarak karşımıza çıkıyor. Güncellemenin yayılmaya başladığı bölgeler ise Rusya, Endonezya, Çin, Hindistan. Cihazın Çin sürümüne gelirsek, V12.5.1.0.RKHINXM yapı nuramasına sahip. 
Redmi Not 9 5G / Redmi Not 9T 5G ise V12.5.2.0.RJECNXM yapı numarasıyla ilk olarak Çin'de yayılmaya başlıyor.

Şu an itibariyle, yukarıda bahsedilen tüm MIUI yapıları "Kararlı Beta" aşamasında. Buna göre, bu telefonlar için MIUI 12.5 güncellemesinin toplu olarak dağıtılacakç Diğer bölgesel varyantlar da dahil olmak üzere tüm birimler güncellemeyi önümüzdeki günlerde alacak.

Yorumlar
Onur Çağlayan
Note 9 Pro da dahil mi
Cevapla
Ramazan
Bir yıldan beri geldi gelecek artık beklemiyorum güncellemeyi çok sıktı artık bu güncelleme muhabbeti cihaz Redmi 9
Cevapla
Atican
La ne boş adamsın adamlar test etmeden mi çıkarsın hemen güncellemeyi? O zamanda b.k atarsın test etmeden çıkarmışlar hatalı diye. Bekle işte ne acelen var. Sanki güncellenince telefonun değişecek
İSMAİL
Poco f3 ne ben neden Poco 3x NFC aldım şuna güncelleme getirin ya 12.0.9 sürümde şuan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.