Mobil

Xiaomi, Afrika Kıtası'na açılıyor

Mobil dünyasının yükselen yıldızı Xiaomi eylül ayında Afrika'ya açılmayı hedefliyor.

Xiaomi, Afrika Kıtası'na açılıyor

Xiaomi mobil dünyasında bir numara olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Apple, Samsung ve daha büyük yerel üreticileri geride bırakarak Çin’de bir numara olan Xiaomi’nin hedefinde bu defa Afrika Kıtası var.  

Halihazırda Çin, Hong Kong, Tayvan, Singapur, Hindistan, Malezya, Filipinler,  Endonezya ve Brezilya’da ürün satışı gerçekleştiren Xiaomi, önümüzdeki aylarda Vietnam, Rusya, Türkiye ve Meksika pazarlarına da giriş yapacak.

Xiaomi’nin Afrika Kıtası’na yapacağı çıkarmaya dönecek olursak; Çinli şirket pan-Africa distribütörlüğü ve Mobile in Africa Limited ile yapılan işbirliği neticesinde Afrika’da 50 ülkede ürün satışı gerçekleştirecek. Xiaomi ayrıca yapılan işbirliği çerçevesinde 14 Afrika ülkesinde online satış mağazası açacak.

Xiaomi, Afrika pazarına ilk olarak Redmi 2 ve Mi 4 modelleriyle giriş yapacak. Telefonların satış fiyatları şimdiden açıklandı. Redmi 2 160$, Mi 4 ise 320$’dan kullanıcılarla buluşacak.

Gelişmekte olan ülkeler şu sıralar birçok telefonun üreticinin gündeminde. Google da geçtiğimiz günlerde 6 Afrika ülkesinde 87$’dan Android One cihaz kampanyasını başlatmıştı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.