Mobil

Xiaomi alacaklar dikkat 2 kere düşünmeniz gerekebilir!

Son dönemde Xiaomi kullanıcılarının en büyük sorunu güncellemeler. Zira bu güncellemeler ile ilgili sıkıntılar gün geçtikçe artıyor.

Xiaomi alacaklar dikkat 2 kere düşünmeniz gerekebilir!

Son dönemde Türkiye pazarında muazzam bir çıkış yakalayan Xiaomi'nin başı güncellemeler ile dertte. Çinli teknoloji devi yayınladığı güncellemelerde stabil bir randıman sunamadığı için kullanıcıları tarafından adeta topa tutuluyor.

Hali hazırda Xiaomi Android One kapsamı dışında tuttuğu cihazlarında kendi geliştirdiği MIUI arayüzünü kullanıyor. Bu arayüz genel itibariyle bakıldığı zaman gayet kullanışlı görülebilir. Fakat iş güncellemelere geldi mi durup iki üç defa düşünmek gerekiyor.

Xiaomi alacaklar dikkat 2 kere düşünmeniz gerekebilir!

Xiaomi nedense güncellemeler tarafında çok da başarılı bir firma değil. Yakın geçmişe baktığımızda da baz modeller için yayınlanan pek çok güncellemenin hatalardan dolayı geri çekilip, sonrasında tekrardan yayınlandığını görüyoruz.

İşin garip yanı ise bu güncellemeler düzeltilip yayınlandıktan sonra da kusursuz olmuyor. Yani yine çeşitli forumlarda yeni güncellemeden dolayı şikayet edenleri görmek mümkün oluyor.

Bu sebeple şu aralar Xiaomi ya da Redmi modellerini almayı düşünenlerin 2 defa düşünmeleri gerekiyor. Eğer benim arayüz ile işim yok diyorsanız, problem yok.

Tabi ki şu da bir gerçek. Hali hazırda Türkiye pazarında Xiaomi kadar uygun etikete sahip ikinci bir üretici yok. Tabi ki burada telefonların artıları ya da eksileri tartışmaya açık bir konu.

Peki siz Xiaomi'nin güncellemeler konusundaki performansını nasıl buluyorsunuz? Sizce MIUI gerçekten başarılı mı yoksa uygun fiyata olmasa yüzüne bakılmayacak bir arayüz mü?

Yorumlar
Ahmet
Samsungun hiçbir güncellemesinde apple veya xiaomide yaşanan güncelleme sorunlarını yaşamadım.Çevremde apple kullanan çok insan var ve her güncellemede sorun yaşıyorlar.Apple ve xiaomi pişmanlıktır.İyiki samsung almışım.Hiç donmuyor,kasmıyor,çok akıcı ve tasarımı ÇOK güzel,Okuduğunuz için teşekkürler.
Cevapla
Tüm markalar farklı farklı :)
Xiaomi kullandığından bahsetmemişsın ve ayrıca herkesin kendine göre telefon zevki var. Bu yüzden lütfen kendi kullandığınız markayı övmeyi bırakmalısınız
Kazım
Xiaomi alan çevremdeki tanıdıklarım çok pişman editörümüz kötülememiş gerçekleri söylemiş biraz araştırma yapsanız belli olur zaten
Cevapla
Muzaffer Ünal
Xioami reis diyecek siniz işte bu kadar not 9 kullanıyorum global hiçbir sorun yaşamadım xioami reis yaşşa
Fatih
Gerçekten bu kadar kötü bir karalama haber yapılabilir, ben eski bir Apple kullanıcısıyım, her güncelleme sanki Apple da sorunsuz mu oluyor, madem sorunsuz neden, ios 11.1.3 .gibi ek yama dosyaları güncelleniyor, bu arada elimde halen Xiaomi Mi 6 var Türkiye'ye giriş ve resmen bir fiyat performans şov ürünüydü, Halen de cayır cayır, telefon bir kere takılmaz mı yahu, FAKAAAATTT gelelim işin tamamen duygusal boyutuna, Xiaomi Mi store ları açıp tanındıktan sonra neredeyse Samsung' fiyatlarına yaklaştı, bu bence şımarma emaresi, eğer fiyatlarını bu gözle değerlendirmede gecirçkirse, Oppo , Real NçMe, yada Google dan gol yemiş Huawei ye ciddi manada bir pazar kaybedecek,
Cevapla
Muzaffer Ünal
Xioami reiz diyecek siniz işte bu kadar not 9 kullanıyorum global hiçbir sorun yaşamadım xioami reis yaşşa
Karabatak
Ben note 9 pro aldim bir sorunum yok
Cevapla
Yağmur
Ben Redmi Note 8 kullanıyorum. Telefondan gayet memnunum. Karalama yapmaya çalışıyorsunuz gibime geliyor. Diğer telefonlar 2 sene kullanılıp atılıyor. Xiaomi böyle yapmıyor. En azından yavaşlatmıyor telefonlarını
Cevapla
Muzaffer Ünal
Xioami reis diyecek siniz işte bu kadar not 9 kullanıyorum global hiçbir sorun yaşamadım xioami reis
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.