Mobil

Xiaomi Android 11 betasını alacak modellerini açıkladı

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Xiaomi Anroid 11 beta sürümünü alacak modellerini açıkladı. İşte detaylar.


Ülkemizde de hayli popüler markalardan biri olan Xiaomi, Android 11 için kolları sıvamış durumda. Şimdiye kadar pek çok modelini Android 10’a yükselten Çinli üretici kullanıcılarını memnun etmeyi başardı.

Şimdiyse sırada Android 11 var. Malum Google uzun bir süredir Android 11 üzerinde çalışıyor. Koronavirüs süreci yüzünden Andorid 11’in geliştirme aşaması da biraz sekteye uğradı. Dolayısıyla 2020 içerisinde pek çok modelin yeni Android sürümüne yükseltilmesi beklenmiyor.

Xiaomi Android 11 için kolları sıvadı

Hali hazırda beta sürümleri üzerinde çalışılan yeni Android sürümü için Xiaomi beklenen açıklamayı yaptı.

Çinli üreticiden yapılan açıklama ile Andorid 11 betasına dahil edilecek Xiaomi modelleri ortaya çıkmış oldu.

Sizlerin de az çok tahmin edebileceği üzere Android 11 betasına katılacak olan modeller üst segmente ait. Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro ve Poco F2 Pro.

Hemen belirtelim. Bu modeller içerisinde Türkiye’de satışa sunulmuş olan yalnızca Mi 10 modeli bulunuyor. Xiaomi Mi 10’un ülkemizdeki satış fiyatı ise 8500 TL civarında.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Ülkemizde kurumsal olarak faaliyetlerini yürüten bir diğer Çinli üretici Oppo da Android 11 betasına katılacak olan modellerini Find X2 ve Find X2 Pro olarak açıklamıştı.

Yorumlar
Emrah
İyi al milete par yok zaten kıyamet kopacak herkez can derdine düşmüş
Cevapla
Ahmet
Galaksi a10s ne zaman güncelencek
Cevapla
Aayd8
Lütfen bu siteyi mümkün oldugunca şikayet edin takip etmeyin spam bir sitedir.....
Cevapla
Banaabide
Ne alaka!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.