Mobil

Xiaomi Android 11'i beğenmedi! Peki, neden?

Çinli teknoloji devi Xiaomi'den ilginç bir açıklama geldi. Xiaomi, Android 11 sürümünü beğenmediğini belirtti. Peki, dev isim neden Android 11'i sevmedi?

Xiaomi Android 11'i beğenmedi! Peki, neden?

Android tarafında yazılım güncellemeleri söz konusu olduğunda, Xiaomi en iyi veya en hızlı firma olmayabilir. Ancak firma şimdilik ideal bir performans sergiliyor. Android 11 güncellemesi için çalışmalarına hız kazandıran Xiaomi'den bugün ilginç bir açıklama geldi. 

Xiaomi'ye göre geçen yıl, MIUI için MIUI 5 döneminden sonraki en radikal yıl olmuş. Firma, bu yıl Ar-Ge, animasyon, gizlilik, ara bağlantı gibi konularda iyileştirmeler için çok çalışmış. Ancak MIUI 12.5 için çok çalışan Xiaomi, bazı noktalarda ise Android'den şikayetçi.

Çinli dev, Android 11'e uyum sağlamanın oldukça zor olduğunu iddia ediyor. Şirket, Android 11'in son yıllarda en büyük adaptasyon zorluklarına sahip olduğunun altını çiziyor. Android 11 ile ilgili zorluklar, üçüncü taraf uygulamalar için performans, kararlılık ve uyarlama sorunlarını içeriyor. Bu nedenle, amiral gemilerinin bile bu güncellemeyi alması tamamen kolay değil.

Xiaomi Android 11'i beğenmedi! Peki, neden? - Resim : 1

Konu ile ilgili açıklama yapan Xiaomi sözücü; “Android 11'den dolayı; ekip, farklı performans modelleri için katmanlı adaptasyon da dahil olmak üzere, oldukça uzun bir süredir optimize etmek ve onarmak için çok çalışıyor. Her hafta sürüm kalitesinde önemli bir artış görmemize rağmen, bu süreç yine de bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Ayrıca herkesten sürümün istikrarının şu anda yatırım yaptığımız en önemli şey olduğunu anlamasını istiyoruz. Bir sonraki sürümde gözle görülür değişiklikler göreceksiniz." ifadesini kullandı.

Xiaomi, telefonların ve sistemlerin sorunlarının çok karmaşık olduğunun da altını çiziyor. Xiaomi, güç tüketimini örnek göstererek, bunun sadece donanımın kendi güç tüketimi olmadığını açıklıyor. Yani Android 11 de güç tüketimi konusunda pek istenilen seviyede değil.

Tüm bu zorluklara rağmen şu sıralar Android 11 tabanlı MIUI 12.5 arayüzü üzerinde çalışan Xiaomi, yakında bu güncellemeyi OTA üzerinden indirime sunacak.

Yorumlar
Mi
Google translate mi yazıyor bu yazıları
Cevapla
Selamunhello
Ya böyle aptalca yorum yapacaksanız okumayın daha bir sürü teknolojik haber uygulaması var istemiyorsan okumayacaksın kardeşim bu kadar basit
Alper
Aynen kardeşim mayomi al kafan raht olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.