Mobil

Xiaomi App Store daha fazla ülkeye açılıyor

Xiaomi'nin yükselişiyle birlikte App Store'da inanılmaz bir büyüme gösteriyor.

Xiaomi App Store daha fazla ülkeye açılıyor

Mobil dünyasının en büyük üçüncü akıllı telefon üretici konumuna yükselen Xiaomi, akıllı telefon ve MiPad tablette yer verdiği Xiaomi App Store’un kapılarını daha fazla ülkeye açtı. App Store, Çin, Hong Kong ve Tayvan'ın yanı sıra Hindistan ve Singapur’da da hizmet vermeye başlayacak. Yine bu ülkelerde bulunan geliştiriciler mağaza için uygulama yazabilecek.

1416984922_xiaomis-chinese-app-store-has-had-10-billion-downloads.jpg

Çin’in en büyük uygulama mağazalarından biri olan Xiaomi App Store ayrıca 10 milyar uygulama indirme rakamına ulaşarak önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Geçtiğimiz yıl ekim ayında bu rakam 1 milyar olarak açıklanmıştı.

Uygulama mağazasında ayrıca birkaç ay önce duyurulan MiPad tabletle uyumlu 3.000 uygulama bulunuyor. Xiaomi ocak-ekim döneminde geliştiricilere ödediği paranın ise 60 milyon dolar olduğunu açıkladı. Şu an için günde 50 milyon uygulamanın indirildiği App Store daha geniş pazarlara açılmakla beraber kısa süre içerisinde Android tarafından Google Play’e alternatif en büyük uygulama mağazası olacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.