Mobil

Xiaomi beğenilen arayüzü MIUI'ın yedinci sürümünü duyurdu

Android 5.1 tabanlı MIUI 7'nin dağıtım işlemine hemen başlanıyor.

Xiaomi beğenilen arayüzü MIUI'ın yedinci sürümünü duyurdu

Android cihazına özel ROM yükleyenlerin yolu mutlaka Xiaomi’nin beğenilen arayüzü MIUI ile kesişmiştir. Xiaomi bugün Pekin’de düzenlediği etkinlik kapsamında MIUI arayüzünün yedinci sürümünü resmen açıkladı.

Android 5.1 Lollipop tabanlı yeni arayüz MIUI’ın yedinci sürümünde arayüzün genel tasarımı aynen korunurken, daha alt başlıklara inildiğinde birçok özelleştirilmenin yapıldığı görülüyor. Bir süre Çin sınırları içerisinde kalacak olan MIUI 7 kadınlara özel “Tanrıça” temasının yanı sıra kedi severlerin ilgi göstereceği bir tema da dahil olmak üzere beş resmi tema ile geliyor. Kullanıcılar aynı zamanda MIUI arayüzüne özel mağazadan binlerce ücretli ve ücretsiz temayı telefonlarına indirmeyi sürdürecek.

1439458926_miui-7.png

MIUI 7’nin Çin’e özel sürümünde özellikle kullanıcıların seyahat esnasında işletişim kurmalarına büyük oranda kolaylaştıracak sanal SIM kart özelliği yer alıyor. Sanal SIM kart sayesinde ülke içerisinde anlaşmalı operatörler arasında geçiş yapılabilecek. Bu özelliğin MIUI 7’nin global sürümünde de yer alması bekleniyor.

Yüz tanıma özelliğine bağlı olarak fotoğrafların sınıflandırılması,  telefonda yer alan herhangi bir videonun zil sesi olarak kullanımı, Galeride yer alan fotoğrafların hızlı bir şekilde görüntülenerek kullanıcıya ait bir profil ayarlamak MIUI 7’ye dahil edilen diğer yenilikler oldu.

MIUI 7, 14 Ağustos Cuma günü başlayacak OTA güncellemesiyle Mi 2, Mi 2S, Mi 2A, Mi 3, Mi 4, Redmi Note, Mi Note, ve Mi Note Pro modellerine sunulacak. Xiaomi MIUI 7 için her cuma yayınladığı geleneksel güncellemelerini sürdürecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.