Xiaomi birini bitirmeden diğerine başlıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu sıraları yeni akıllı telefon modellerini art arda tanıtıyor. Ancak işin ilginci şirket, henüz bir serisini sonlandırmadan diğerine geçmeye başladı.

Xiaomi birini bitirmeden diğerine başlıyor

Xiaomi son zamanlarda epey vites arttırdı. Şirket, özellikle Xiaomi 12S serisiyle tüm gözleri bir kez daha üzerine toplarken, aynı zamanda Xiaomi 12 serisini de güncellemeye devam ediyor. Bununla birlikte Çinli teknoloji devinin bu stratejisinin alt firmaları tarafından da takip edildiği anlaşılıyor.

Redmi tarafından geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen ve bugüne kadar 4 farklı modele ev sahipliği yapan Redmi K50 serisi, hala yeni akıllı telefon modellerine ev sahipliği yapma potansiyeli olan bir isim. Bununla birlikte Çinli teknoloji şirketinin, daha şimdiden K60 serisi üzerinde çalışmaya başladığı duyuldu.

Xiaomi birini bitirmeden diğerine başlıyor

Redmi’ye yakın kaynaklardan gelen ilk haberlere göre, yeni seride yonga seti dünyasının en önemli isimler kullanılacak. Bugüne göre Redmi K60 serisinde de en az 4 farklı modelin olacağı düşünülürken, bu cihazlar içerisinde en az bir tanesinin Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine, bir diğerinin ise MediaTek Dimensity 9000+ yonga setine sahip olacağı düşünülüyor.

Bununla birlikte, Redmi’nin K50 planları da henüz sona ermiş değil. En yeni bilgilere göre şirketin bu seriye bir Ultra modeli eklemek istediği ve bu yeni modelde de Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setini test edeceği gelen haberler arasında.