Xiaomi CEO'su açıkladı! İşte yeni ürünler

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, yeni ürünlerin tanıtılacağı bir etkinlik düzenleneceğini açıkladı. Jun, bunun için tarih de verdi.

Xiaomi CEO'su açıkladı! İşte yeni ürünler

Kısa süre içerisinde akıllı telefon pazarının en önemli markalarından biri haline gelen Xiaomi, ürün gamını genişletmeye devam ediyor.

Şirketin CEO’su Lei Jun, yeni cihazların tanıtılacağı bir etkinliğin yapılacağını açıkladı. Üstelik Jun, bunun için tarih vermekten de geri durmadı. Açıklamaya göre Çin menşeli şirketin yeni etkinliği, 11 Ağustos gününde yapılacak. Bildiğiniz üzere Samsung’un Unpacked 2021 etkinliği 12 Ağustos’ta yapılacaktı. Yani Xiaomi rakibinden önce yeni modellerini görücüye çıkarmış olacak.

Xiaomi CEO’su yeni etkinlik tarihini açıkladı! İşte tanıtılacak ürünler!

Peki ama Xiaomi, 11 Ağustos gününde hangi cihazlarını tanıtacak? Bu sorunun cevabını tam olarak vermek kolay değil ancak Xiaomi Mi MIX 4 modelinin kesin olarak karşımıza çıkacağını net bir şekilde ifade edebiliriz. Firmanın ilk ekran altı kameraya sahip telefonu olması beklenen Mi MIX 4, 6.67 inç Full HD+ OLED ekran paneli ile gelecek. 12 GB RAM kapasitesini bünyesinde barındıracak olan telefon, gücünü ise Snapdragon 888 veya Snapdragon 888+ yonga setinden alacak.

Xiaomi’nin akıllı telefon haricinde tablet tarafında da bir ürün tanıtması beklenirken, bunun Mi Pad 5 olacağı ifade ediliyor. Üst üste gelecek olan etkinliklerle beraber Ağustos ayı teknoloji dünyası için biraz daha yoğun geçecek gibi duruyor.