Xiaomi çıldırdı! Bu modellere 5 sene güncelleme sözü!

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Xiaomi, bazı modellerindeki güncelleme sürelerini uzatmayı planlıyor.

Xiaomi çıldırdı! Bu modellere 5 sene güncelleme sözü!

Son dönemde markalar arasındaki en popüler söylemlerden birisi de güncelleme sözü. Özellikle Android tarafındaki Vivo, Oppo ve Xiaomi gibi öne çıkan markaların bu konuda birbirleriyle yarıştıklarını söyleyebiliriz.

Şu anda Android pazarının geneline baktığımızda pek çok markanın baz modellerine 2 ya da 3 yıllık Android güncellemesi sözü verdiğini görüyoruz. iOS tarafında ise bu süre biraz daha uzun. Zira Apple genel olarak 5 yıl önce çıkardığı modellere de güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Peki bu durum Android tarafındaki markalar için mümkün değil mi?

Reddit’te yer alan bir söyleme göre Xiaomi bu konuda rakiplerinden ayrılmak için önemli bir çalışma yürütüyor. Çinli üretici amiral gemisi serisinde yer alan modelleri için tam 5 yıl Android güncellemesi sözü vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Xiaomi çıldırdı! Bu modellere 5 sene güncelleme sözü!

Eğer bu çalışmalar meyvesini verirse Xiaomi 14 ve Xiaomi 14T serisi 5 yıl güncelleme sözü alan ilk Xiaomi modelleri olacaklar. Muhtemelen Xiaomi’nin bu hamlesi sektördeki diğer isimleri de gaza getirecektir. Yani önümüzdeki süreçte amiral gemisi modelleri için 5 yıl güncelleme sözü veren daha fazla marka ile karşı karşıya kalabiliriz.

Öte yandan ülkemizde en çok satan Xiaomi modellerinin Redmi ailesindeki fiyat performans dostu cihazlar olduğunu da hatırlatmamız gerekiyor. Muhtemelen Xiaomi bu tarz modeller için 1 ya da 2 güncelleme yayınlamaya devam edecektir.