Xiaomi Civi 2 kamera özellikleri ile çığır açacak!

Çinli teknoloji devi Xiaomi Civi modeli ile fazlasıyla ilgi çekmişti, şimdi şirket bu modelin ikinci versiyonunu da piyasaya sürecek. İşte detaylar.

Xiaomi Civi 2 kamera özellikleri ile çığır açacak!

Xiaomi dün Civi 2'yi 27 Eylül'de Çin'de yerel saatle 2PM'de başlayacak bir etkinlikte tanıtacağını duyurdu. Şirket ayrıca lansmandan önce akıllı telefon hakkında bazı detaylar da sundu. Bu detaylara göre akıllı telefon arka tarafında 50MP kamera ile yönetilen üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Bugün Xiaomi, bize akıllı telefonun ön yüzünü gösterirken Civi 2'nin birincil kamerası hakkında birkaç ayrıntı daha açıkladı.

Xiaomi Civi 2 kamera özellikleri ile çığır açacak!

Xiaomi Civi 2 kamera özellikleri ile çığır açacak! - Resim : 1

Xiaomi Civi 2, 32MP genişliğinde ve 32MP ultra geniş olmak üzere iki kamera için ortasında hap şeklinde bir çentik bulunan bir ekrana sahip olacak. Bu, yakın zamanda duyurulan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'in Dinamik Adası'nı hatırlatabilir. Xiaomi'nin Civi 2'nin hap şeklindeki kesimine benzer bir şey yapıp yapmadığı merakla bekleniyor. Bununla birlikte, Civi 2'nin, selfie kameraları için hap şeklinde bir oyuğa sahip ilk Android akıllı telefon olmayacağını belirtmekte fayda var. Daha önce, Realme X50 Pro da dahil olmak üzere hap şeklinde kesiklere sahip birkaç Android akıllı telefon gördük, sadece bunlar merkeze yerleştirilmemişti.

Bununla birlikte Xiaomi, Civi 2'nin birincil kamerasının Xiaomi 12'de daha önce gördüğümüz 50MP Sony IMX766 sensörünü kullanacağını, ancak Civi 2'deki diyaframın f/1.9 yerine f/1.8 olacağını açıkladı. Çinli marka ayrıca, önceki modele kıyasla Civi 2'nin ana kamerasına ışık girişinin %101,8 arttığını ve fotoğraf çekme hızının %144 arttığını söyledi. Gece fotoğrafı çekme hızı, %246'lık bir artışla daha da etkileyici görünüyor. Xiaomi ayrıca Bionic Eyes Atmosferik Portre'den (Çinceden çevrilmiş makine) bahsetti, ancak bu konuda hiçbir şey açıklamadı.

Xiaomi tarafından paylaşılan görüntülerden biri, Civi 2'nin Dolby Atmos desteğiyle geleceğini ve ortalanmış hap şeklindeki oyuk, kullanıcıların loş koşullarda daha parlak fotoğraflar çekmesine yardımcı olmak için üst çerçevedeki küçük flaş modülleriyle çevreleneceğini ortaya koydu.