Xiaomi Civi 3 tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi’nin üst seviye modeli Civi 3’ün tanıtım tarihi ortaya çıktı. İşte telefon hakkındaki son dakika bilgileri.

Xiaomi Civi 3 tanıtım tarihi belli oldu

Akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden birisi olan Xiaomi, yeni modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Civi serisinin son nesli için tanıtım tarihi, sonunda netleşti. Ortaya çıkan detaylara göre söz konusu cihaz, 25 Mayıs’ta görücüye çıkacak. Telefonun teknik özelliklerine dair tüm detayları haberimizin içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Xiaomi Civi 3 tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi Civi 3 gücünü MediaTek üretimi olan Dimensity 8200 Ultra yonga setinden alacak. 120 Hz tazeleme oranı sunacak olan Full HD+ AMOLED ekran paneline sahip olması beklenen cihaz, 8 GB ve 12 GB olmak üzere iki farklı RAM versiyonuyla raflardaki yerini alacak. Telefonun depolama tarafında ise 128 GB ve 256 GB’lık paketlerin bulunacağını da unutmadan söylemiş olalım.

Xiaomi Civi 3, sırtında üçlü kamera kurulumuna ev sahipliği yapacak. Bunlardan ana sensörün Sony IMX800 olması beklenirken, bu kameraya 20MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro lensin eşlik etmesi bekleniyor. Modelin ön kısmında yer alacak olan öz çekim kamerasının çözünürlüğü ise 32MP olacak. Telefon hakkındaki daha fazla detaya tanıtım günü hakim olabileceğiz. Bu sebepten dolayı hem teknik özellikler hem de fiyat noktasındaki bilgileri net şekilde 25 Mayıs günü öğrenebileceğiz.