Mobil

Xiaomi ekrana gömülü selfie kamerası ile meydan okudu!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, ekrana gömülü selfie kamerasını ilk kez, resmi Twitter hesabından paylaştığı video ile duyurdu.

Xiaomi ekrana gömülü selfie kamerası ile meydan okudu!

Ekrana gömülü akıllı kamera teknolojilerini birer birer tanıtan Çinli akıllı telefon üreticilerine bir yenisi daha katıldı. Xiaomi İlk kez sergilediği bu teknolojisini resmi Twitter hesabı aracılığı ile duyurdu.

Xiaomi ekrana gömülü selfie kamerası ile meydan okudu!

Ekran alanını büyütmeyi ve çerçevesini inceltmeyi amaçlayan firmalar, gizli bölmeden açılabilen kameralar, ekranda bir deliğe ya da bir çentiğe oturtulmuş kameralar gibi alternatifler ortaya koyarak bu sorunu ortadan kaldırmayı, en azından bu sorunu azaltmayı amaçlamışlardı. Xiaomi ise Oppo’nun hemen ardından aynı teknoloji ile bu sorunu tamamen çözmüş görünüyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, resmi Twitter hesabından paylaştığı kısa videoda, çentiksiz ekran tasarıma sahip olan bir Mi 9 prototipi görülüyor. Ancak cihaz, ön tarafında herhangi bir selfie kamerasına sahip olmaması ile diğer modellerden ayrılıyor. Çünkü Xiaomi, geliştirdiği yeni ekran teknolojisinde, ön kamerayı ana panelin arkasına gizlemeyi başarmış görünüyor.

Xiaomi, daha önce ekran içi kamera teknolojisi için bir patent almıştı. Ana panelin altında ikinci bir panelin yer aldığı bir sistemle çözüm üreten firma, ön tarafın tamamen ekrandan oluşacağı yeni Mi Mix serisinde bu ekran teknolojisini kullanıcılara sunabilir.

Yorumlar
Yorumcu
Fiyat ını görelim önce...
Cevapla
Teknomen
Tam olarak olması gereken de buydu zaten.Bence geç bile kalındı. Önümüzdeki dönemde sık sık göreceğimizi umud ediyorum
Cevapla
Ahmet hasim
E zaten hepsi ekrana gomulu degil mi son cikan tellerin? S10 mesela?
Cevapla
Brksrc
Yazi hatasi var ekran altina gömülü bu telefonda..
none
bunun farki ekranin o kısmını kullanabilmeniz. delikli ekran diğeri gömülü ekran değil.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.