Mobil

Xiaomi farklı tasarımlı akıllı telefon geliyor!

Dar ekran kenarları ve güzel yuvarlatılmış bir ekran ile Xiaomi yeni bir telefon ile geliyor. Farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. İşte detaylar!

Xiaomi farklı tasarımlı akıllı telefon geliyor!

Çinli Xiaomi, her yıl çok sayıda akıllı telefon modelini pazara sunuyor. Daha önce, bunlar iki seriye ayrılmıştı. Uygun fiyatlı bütçe dostu Redmi serisi ve üst düzey amiral gemisi Mi serisi.

Şirket güncel olarak Mi serisini terk etme kararı almıştı. Böylece, üst düzey Xiaomi Mi 11'in halefleri artık Xiaomi 12 adı altında piyasaya sürülecek. Sadece isimler değiştirilmekle kalmıyor, Xiaomi de markanın gelecekteki telefonları için yeni tasarımlar üzerinde çalışıyor.

Bu kez, Çinli üretici güzel yuvarlak ekranlı ve telefoto lensli büyük stil kameralı bir cihaz üzerinde çalışıyor. Özel olarak tasarlanmış bu Xiaomi telefon için bir tasarım patenti alındı. Xiaomi’den yuvarlak ekranlı, periskopik telefoto lensli, yakınlaştırma kameralı ve kavisli ekranlı yeni bir telefon geliyor.

Xiaomi’den Kavisli Ekranlı Yeni Bir Tasarım!

Yuvarlak köşeleri ve kavisli ekranı ile modern tasarlanmış bir Xiaomi telefon geliyor. Cihaz çok dar ekran kenarlarına sahip, sadece üst ve altta küçük bir çerçeve görülebiliyor. Sol üst köşede selfie kamerası için bir nokta deliği mevcut.

Kavisli ekran ve dar ekran kenarları, üst düzey bir cep telefonu olduğu şüphesini uyandırıyor. Arkadaki üçlü kameraya baktığımızda bu düşünce pekişiyor.

Üçlü kamera belirgin bir şekilde gövdenin ortasına yerleştirilmiş. Büyük bir ana kamera kullanılmış. Xiaomi'nin sıklıkla kullandığı gibi bu 108MP kamera olabilir. Buna ek olarak, nispeten küçük bir yuvarlak kamera (muhtemelen ultra geniş açılı lensli) ve dikdörtgen olarak tasarlanmış bir periskopik telefoto zum kamerası görünüyor.

Xiaomi'nin cihazın ortasına bu kadar büyük bir kamera sistemi yerleştirmesi biraz dikkat çekici. Böyle bir kamera çok yer kaplıyor. Giderek daha fazla üretici kamerayı sol üst tarafa yerleştirmeyi seçiyorken, Xiaomi’nin bu kararı merak uyandırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.