Mobil

Xiaomi giyilebilir teknoloji pazarında Apple’a meydan okuyor!

Akıllı telefon pazarındaki payını günden güne arttıran Xiaomi, giyilebilir teknoloji pazarında da 2 numaraya yerleşti. İşte konu hakkındaki detaylar.

Xiaomi giyilebilir teknoloji pazarında Apple’a meydan okuyor!

Son yıllardaki girişimleri sayesinde akıllı telefon pazarında hızlı bir şekilde yükselen Xiaomi, giyilebilir teknoloji tarafında da boş durmuyor. Mi Band serisi ve kablosuz kulaklıkları sayesinde önemli bir kitleye erişen Çinli şirket, global pazarda 2 numaraya yerleşti.

Xiaomi giyilebilir teknoloji pazarında Apple’a meydan okuyor!

Yayınlanan son raporlara göre Xiaomi 2020’nin ilk çeyreğinde 10.1 milyon sevkiyat ile Pazar payını yüzde 14’e yükseltmeyi başardı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde Çinli üretici yüzde 6.5 milyon sevkiyat gerçekleştirmiş ve Pazar payı yüzde 11.6 seviyelerinde kalmıştı.

Xiaomi giyilebilir teknoloji pazarında Apple’a meydan okuyor! - Resim : 1

Giyilebilir teknoloji pazarının zirvesinde ise Apple bulunuyor. Apple Watch ve AirPods modelleri ile pazarı domine eden Cupertino merkezli şirket 2020’nin ilk çeyreğinde 21.2 milyonluk sevkiyat gerçekleştirmiş. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 13.3 milyon sevkiyat gerçekleştiren Apple’ın önemli bir sıçrama yaptığını görüyoruz.

İlk 5 içerisinde yer alıp geçtiğimiz yıla oranla sevkiyatlarında düşüş yaşayan tek marka ise Fitbit.

Görünen o ki akıllı saatler ve kablosuz kulaklıklar önümüzdeki yıllarda çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor olacak. En azından raporlar bunu gösteriyor. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin birkaç yıla hayatımızda çok daha fazla yer kaplayacağı kesin diyebiliriz.

Özellikle de akıllı gözlüklerin çıkmasıyla birlikte çok şey değişecektir. Merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.