Mobil

Xiaomi giyilebilir teknoloji sektöründe de zirveye yürüyor

Akıllı telefon pazarında emin adımlarla zirveye tırmanan Xiaomi, giyilebilir teknoloji sektöründe de büyüme hızını arttırdı. İşte detaylar.

Xiaomi giyilebilir teknoloji sektöründe de zirveye yürüyor

Agresif fiyat politikası sayesinde, akıllı telefon sektöründe kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine erişen Xiaomi, şimdi de gözünü giyilebilir teknoloji sektörüne dikti.

Ülkemizde de kurumsal olarak hizmet veren Çinli üreticinin, akıllı telefonlardan, robot süpürgelere kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Fakat dünyanın pek çok bölgesinde olduğu gibi Türkiye’de de Xiaomi denilince akla ilk gelen şey akıllı telefon oluyor.

Xiaomi giyilebilir teknoloji sektöründe de zirveye yürüyor

Fakat son dönemde Çinli şirket giyilebilir teknoloji sektöründe de önemli atılımlar gerçekleştirdi. Satışa sunduğu uygun fiyatlı Mi Band modelleriyle pek çok pazarı domine etmeyi başaran Xiaomi, sonunda Hindistan’da da zirveye yerleşti.

Çinle birlikte dünyanın en kalabalık nüfusa sahip 2 ülkesinden biri olan Hindistan’da geçtiğimiz yıl akıllı saat ve akıllı bilekliklerin oluşturduğu pazarda muazzam bir büyüme oldu. Bir önceki döneme göre yüzde 169 oranında büyüyen pazarda aslan payını ise Xiaomi aldı. Xiaomi Hindistan’daki pazarın yüzde 48.9’una tek başına hükmederek rakiplerine büyük fark arttı.

Türkiye pazarına da baktığımızda özellikle akıllı bileklik tarafında Xiaomi’nin rakipsiz olduğunu söylemek mümkün. Görünen o ki giyilebilir teknoloji sektöründe de Xiaomi’nin zirve yürüyüşü emin adımlarla devam ediyor.

Hali hazırda sektörde, zirvede yer alan isim ise Apple.

Yorumlar
💠Gakko💠
Şayomi ileriki yıllarda sankimde Sony LG Samsung hegemonyasını devirecek gibi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.