Xiaomi güncelleme sorunu için ücretsiz tamir sunuyor

Xiaomi Mi A3 modelinde yaşanan Android 11 güncelleme sorunu için Xiaomi elini taşın altına soktu. Xiaomi Mi A3'e Android 11 kurarken brick olan telefonlar ücretsiz tamir edilecek.

Xiaomi güncelleme sorunu için ücretsiz tamir sunuyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi A3 için Android 11 güncellemesini yayınlamıştı. Ancak size de aktardığımız gibi bu güncelleme maalesef ki bir takım sorunlar ile geldi. Android 11'i yükledikten sonra brick yani kullanılmaz hale gelen Mi A3 modelleri için bugün Xiaomi'den beklenen hamle geldi.

Xiaomi Mi A3 için Android 11 sorunu ücretsiz çözülecek

Xiaomi, Android 11 güncelleme sorunundan etkilenen Mi A3 kullanıcılarına servis merkezleri aracılığıyla ücretsiz hizmet sunacağını duyurdu. Xiaomi global topluluğu, sorunu çözmek için yeni V12.0.3.0.RFQMIXM yapısının yakında yayınlanacağını söylüyor. Ancak Xiaomi, henüz güncelleme yapmamış olanlar için  geri çekilen Android 11 güncellemesini ne zaman geleceğini belirtmiyor.

Xiaomi konuyla ilgili olarak; "Yakın tarihli Android 11 güncellemesinin ardından bazı Mi A3 cihazlarındaki sorunun farkındayız. O zamandan beri güncellemenin indirmesini durdurduk. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların, size en yakın ülke çapındaki 2.000'den fazla servis merkezini ziyaret etmelerini rica ederiz. Burada çözümün koşulsuz olarak ücretsiz sağlanacak. Telefonunuz garanti kapsamında olsun ya da olmasın tamiri ücretsiz yapılacak." açıklamasında bulundu.

Xiaomi Mi A3 için Android 11

Bu tip güncelleme sırasında telefonların bozulma sorunu zaman zaman firmaların başına gelebiliyor. Bu noktada önemli olan firmanın kriz yönetimini nasıl gerçekleştirdiği. Xiaomi bu noktada çok önemli bir atılım yapıp garanti kapsamına bakmaksızın ücretsiz tamir işlemi sunacak.