Xiaomi Mi 6 için kötü haber!

Xiaomi Mi 6'nın gücünü etkileyecek kötü haberin nedeni Samsung!

Xiaomi Mi 6 için kötü haber!

Tanıtımı yaklaşan en önemli amiral gemisi telefonlardan birinin, işlemci açısından biraz daha düşük donanım özelliklerine sahip olacak gibi görünüyor. Yeni bir söylenti, yaklaşmakta olan Xiaomi Mi 6'nın en güçlü Snapdragon 835 çipinden ziyade Qualcomm Snapdragon 821 işlemciyle başlatılabileceğini iddia ediyor.

Henüz doğrulanmamış bu rapor, Weibo sosyal medya hesabını kullanan isimsiz bir kaynaktan geliyor. Xiaomi bu raporu onaylamadı ancak bu iddiaya inanması da çok zor değil. Daha önce yayınlanan birçok rapor, Qualcomm Snapdragon 835'e sahip ilk akıllı telefonların Samsung Galaxy S8 ve S8+ olacağını ve Samsung'un tanıtımı takip eden birkaç ay boyunca  bu çip pazarını zorda bıraktığını iddia ediyor. Yeni LG G6, aynı nedenle daha eski Snapdragon 821 yongasıyla tanıtılmıştı.

1489409532_xiaomi-mi-6-camera.jpg

Ancak, eğer gerçekten Snapdragon 835 ile güçlendirilmiş Xiaomi Mi 6'yı almak istiyorsanız bir de iyi haberimiz var. Aynı söylenti, firmanın akıllı telefonun bir çeşidini gelecekte Snapdragon 835 işlemci ile birlikte vereceğini iddia ediyor. Çok başarılı Mi 5 akıllı telefonunun halefi olan Mi 6’nın, Xiaomi tarafından resmi olarak 6 Nisan'da açıklanacağı söylentileri dolaşıyor. Daha önce onaylanmamış sızıntılar, telefonun düz ekranı ve 4GB RAM olacağı iddia edildi. Mi 6 Pro sürümü kavisli bir ekrana ve 6GB RAM'a sahip olabilir.