Xiaomi Mi A3 için Android 10 yeniden yayınlandı!

Xiaomi bu ayın başında Mi A3 için yayınlayıp geri çektiği Android 10 güncellemesini yeniden yayınladı. İşte detaylar.

Xiaomi Mi A3 için Android 10 yeniden yayınlandı!

Ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xiaomi, özellikle A serisi modelleriye yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. Mi A1 ile başlayan seri Mi A2 ve ardından da Mi A3 ile devam etmişti.

Xiaomi Mi A3 için Android 10 yeniden yayınlandı!

Genel olarak bakıldığında ülkemizde en çok kullanılan Xiaomi modellerinden birisi de Mi A3 diyebiliriz. 

Çinli üretici Mart ayının başlarında Xiaomi Mi A3 için merakla beklenen Android 10 güncellemesi için düğmeye basmıştı. Fakat kimse ne olduğu bile anlamadan Xiaomi güncellemeyi geri çekti.

Sonrasında Xiaomi Türkiye ekibinden yapılan ve bizim de sizlerle paylaştığımız açıklamada, güncellemenin teknik sorunlar nedeniyle geri çekildiği, fakat Mart ayı içerisinde tekrardan yayınlanacağı belirtilmişti.

Nitekim Xiaomi verdiği sözü tuttu ve Mi A3 için Android 10 güncellemesini tekrardan yayınladı.

Şimdilik sadece Brezilya ve Hindistan'da yayınlanan güncelleme önümüzdeki günlerde tüm Mi A3 kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Güncellemenin boyutu yaklaşık olarak 1.37 GB. Yani eğer telefonunuzda yeterli alan yoksa şimdiden hazırlıklarını yapmanızı tavsiye ederiz.

Öte yandan güncelleme ile birlikte Mart ayı Android güvenlik yaması da kullanıma sunulacak. 

Güncellemenin Türkiye'deki cihazlara ne zaman ulaşacağı henüz belli değil. Fakat Xioami, yayınladığı güncellemeyi birkaç gün test etmek isteyecektir. Eğer herhangi bir sorun çıkmazsa Mart ayı bitmeden Türkiye'deki Xiaomi Mi A3 modelleri de Android 10 güncellemesini yeniden alacaktır.