Mobil

Çerçevesiz Xiaomi Mi Mix 2S sızdırıldı

Xiaomi'nin bu ay MWC 2018'de tanıtacağı Xiaomi Mi Mix 2S'in özellikler listesi yayınlandı.


Xiaomi Mi MIX 2S, bu ay düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018’de resmen tanıtacak. Mi MIX 2S'nin tasarımı ve kilit özellikleri bir teknik özellik sayfasında ortaya çıktı.

Xiaomi Mi MIX 2S Tasarım

Xiaomi Mi MIX 2'nin tam ekran tasarımı şirket tarafından Full Screen 2.0 olarak ilan edildi. Sızdırılan özellik belgesi, Mi MIX 2S'nin Full Screen 3.0 tasarımıyla geleceğini gösteriyor. Bu, Mi MIX 2'den daha yüksek bir ekran-gövde oranı sunacağı anlamına gelebilir. Mi MIX 2S'nin ana hatları, selefi modelinden daha ince çerçeveleri olacağına işaret ediyor.

Xiaomi Mi MIX 2 sağ alt köşesinde bulunan ön kameraya sahip. Ancak halefi Mi MIX 2S'nin Full Screen 3.0 tasarımı, ön kamerasını sağ üst köşeye konumlandırıyor. Üst çerçevenin içinde ince biçimde bir kulaklık bulunuyor. Ekranın tam boyutu belirtilmedi, ancak teknik özellikler sayfasında bir ekran parmak izi tarayıcısı olduğunu ortaya koyuyor.

Telefonun arka tasarımı söz konusu olduğunda, dört tarafı kavisli bir seramik kasa ile gelecek. Mi MIX 2S'nin ön tasarımı, son zamanlarda ortaya çıkan görüntülerden birine benziyor.

Xiaomi Mi MIX 2S Özellikleri

Teknik özelliklere baktığımızda, Mi MIX 2S'in dünyanın ilk Snapdragon 845 mobil platform tabanlı akıllı telefonu olacağı iddia ediliyor. İşlemciye, Mi 7’de olacağı gibi 8 GB LPDDR4X RAM eşlik etmesi bekleniyor. 250GB yüksek hızlı UFS dahili belleği ile gelebilir. Mi MIX 2 gibi, Mi MIX 2s de küresel 4G LTE bantları için destek sağlıyor. Teknik özellikler ayrıca optik zumlu 12 megapiksel çift kameralara sahip olduğunu belirtiyor.

Özellik belgesinin özgünlüğü tartışılabilir çünkü bazı bilgiler, son birkaç hafta içinde sızdırılan Mi MIX 2S'nin sızdırılmış özellikleriyle uyuşmuyor. Şimdiye dek ortaya çıkmış olan Mi MIX 2S söylentilerinden hiçbiri, çift arka kamera ve ekran parmak izi sensöründen bahsetmedi. Birkaç ay önce görülen Mi MIX 2S'in sızdırılmış fotoğraflarından bazıları, iPhone X gibi çentik ile geleceğini ortaya koydu. Teknik özellikler sayfasına eşlik eden görüntüde görüldüğü gibi, Mi MIX 2S'de bir çentik bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.