Xiaomi Mi Mix 4 bambaşka bir tasarım ile gelecek

Xiaomi'nin yeni fütüristik telefonu Xiaomi Mi Mix 4'ün ilk render görselleri ortaya çıktı. Xiaomi görünüşe göre tasarımda büyük yenilikler yapacak.

Xiaomi Mi Mix 4 bambaşka bir tasarım ile gelecek

Teknoloji devi Xiaomi, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Xiaomi Mi 11 ile büyük beğeni toplayan firma şimdi de farklı tasarımı ile dikkat çekecek olan Xiaomi Mi Mix 4 üzerinde çalışmaya başladı. Gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alması beklenen telefon asıl farkını donanımdan daha çok tasarımı ile ortaya koyacak.

Xiaomi bildiğiniz gibi uzun zamandır ekran altı kamera üzerinde çalışıyor. Ön kamerayı ekrana entegre edecek olan firma, bu sayede gerçek anlamda tam ekran deneyimi sunabilecek. Bu teknoloji ilk defa ZTE tarafından kullanılmıştı. Şimdi Mi Mix 4 ile sıra Xiaomi'ye geldi.

8 GB RAM ve 12 GB RAM seçenekleri ile gelecek olan telefon, kamera konusunda da rakiplerine taş çıkaracak. Muhtemelen telefonun arkasında artık standart hale gelen 108 MP'lik ana kamera yer alacak.

Fiyat konusunda mütevazi olmayacağı söylenen telefonun 2021'in ilk yarısında kesinlikle tanıtılması bekleniyor. Bugün ise telefona ait olduğu söylenen ilk render görselleri ortaya çıktı. Sızıntılar doğrultusunda hazırlanan bu render görselleri telefonun diğer modellere göre farklı bir deneyim sunacağını gözler önüne seriyor.

Xiaomi Mi Mix 4

Türkiye pazarına gelmeyeceğini düşündüğümüz telefon sadece Çin pazarına da özel olabilir. Şimdilik Xiaomi'nin nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde telefon hakkında daha net detaylar görecek miyiz?