Xiaomi Mi Mix 4 Pro ezberleri bozacak!

Xiaomi'nin tasarımsal açıdan devrim yaratan Mi Mix serisi küllerinden yeniden doğuyor. Xiaomi Mi Mix 4 Pro farklı tasarımı ile ezber bozacak.

Xiaomi Mi Mix 4 Pro ezberleri bozacak!

Xiaomi 2016 yılında Mi Mix modelini duyurduğunda yer yerinden oynamıştı. Tasarımı ile 5 yıl sonranın tasarımını sunan Mi Mix, sonrasında ise pek dikiş tutturamamıştı. Ancak Xiaomi'nin bu yıl bu seri için ilginç planlarının olduğu ortaya çıktı. Xiaomi Mi Mix 4 Pro ile Çinli firma ezber bozacak gibi görünüyor.

Araştırma şirketlerinin Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch kurucusu Ross Young, Xiaomi’nin ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu hakkında özel bilgiler açıkladı. Ross Young'a göre ilk Xiaomi katlanabilir akıllı telefonu Mi Mix 4 Pro adı altında piyasaya sürülecek.

Xiaomi Mi Mix 4 Pro'nun ekranının TCL'nin bir yan kuruluşu olan China Star Optoelectronics Technology (CSOT) tarafından üretileceği de söyleniyor. Cihaz, ekran dışa doğru katlanacak. Huawei Mate XS formunda olacak olan bu telefonun 6.38 inçlik ana ekrana sahip olacağının da altı çiziliyor.

Daha önce katlanabilir ilk Xiaomi akıllı telefonlarının ekranlarının Samsung tarafından tedarik edileceği bildirilmişti. Analist, Samsung Display'in gelecekte başka bir akıllı telefon için Xiaomi'ye katlanabilir ekranlar sağlayacağını doğruladı.

Xiaomi ilk olarak 2019'un başlarında katlanabilir bir akıllı telefonun çalışan bir prototipini göstermişti. Ancak Çinli üretici iki yıldır ticari bir cihaz piyasaya sürmedi.

Xiaomi

Çinli teknoloji devi 2021'in ikinci yarısında muhtemelen karşımıza katlanabilir telefonu ile çıkacak. Bu telefonun amiral gemisi segmentinde yer alması bekleniyor. Snapdragon 888 yonga seti ve 12 GB RAM'den besleneceğini düşündüğümüz telefon, fiyat açısından bakalım nasıl olacak?

Bildiğiniz gibi katlanabilir telefonların fiyatları 2.000 dolar seviyelerinde dolaşıyor. Xiaomi eğer farkını ortaya koyabilir ve fiyatı 1.500 dolar ve altına çekebilirse bu pazarı domine etmeyi başarabilir.