Çin'de düzenlenen bir etkinlikle tanıtılan ve Xiaomi tarafından geliştirilen Mi Mix Alpha isimli cep telefonunu ilginç ekranı ile herkesin ilgisini çekmeyi başardı, zira telefonun neredeyse tamamı ekrandan oluşuyor. 


Bu sayede bizlere yüzde 180 civarında bir ekran/kasa oranı sunuyor. Telefonun alt çerçevesinin boyutu ise 2.16 mm kalınlığa sahip.

Önü ve arkası tamamen ekrandan oluşan Xiaomi Mi Mix Alpha modelinin, yalnızca kamera bölümünde ekran yer almıyor. Ayrıca 360 derece yapıda ekrana sahip olan telefonun çerçevesinde de herhangi bir tuşa yer verilmiyor.

Arka tarafında 3 kamerası bulunan telefonun önünde herhangi bir kamera bulunmuyor. Olağan dışı ekran özelliği, ön kamera yerine arka kameraların kullanılmasını da mümkün kılıyor.


Ayrıca telefon 108 MP çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip. Samsung tarafından üretilen ISOCELL Bright HMX isimli sensör, tam olarak 12.032 x 9,024 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyor. Elbette bu çözünürlükte çekilen bir fotoğrafın boyutu oldukça yüksek, tam olarak 40 MB boyutunda.

Diğer kameralara baktığımızda bir geniş açı kamera ve telefoto kameranın olduğunu görüyoruz. Geniş açı kamera, 20 Megapiksel çözünürlüğüne ve f/2.2 diyafram açıklığına sahipken telefoto kameranın, 12 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip olduğunu ayrıca belirtelim.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.